نماد سایت هما مشاور

آیا می توان برای داشتن دوست پسر سن و یا زمان تعیین کرد؟

از چه زمانی دوست پسر داشته باشیم؟ آیا داشتن دوست پسر درست است؟

از چه زمانی دوست پسر داشته باشیم؟!

فرایند طرح سوال، از چه زمانی دوست پسر داشته باشیم؟ به اتفاقات مثبت ومنفی برمی گردد، این انتخاب مهم یعنی داشتن دوست پسر در میان دختران می تواند یک با روانی مثبت یا منفی در بینش آن ها داشته باشد. سن داشتن دوست پسر معمولا به حدود 9 سالگی تا انتهای جوانی باز می گردد، اما اصل قضیه ی سن به رشد محیط درونی و بیرونی دختر نسبت به موضوعات پیرامون از جمله داشتن دوست پسر است.

ملاک سن در انتخاب و داشتن دوست پسر تنها به یک عدد و سن غیر واقعی بر می گردد. شرایط خوب و بد درونی و بیرونی شما مهمترین عامل در انتخاب دوست پسر است.

از نظر روانشناسان اولین مرحله ارتباط دختر و پسر در سنین زیر دبستان صورت می گیرد در این سن گرایش به دوستی با جنس مخالف بخاطر تفاوت جنسی بین آن هازیاد است .مرحله دوم ارتباط دختر و پسر در سن 6 تا12 سالگی، سنی که هویت جنسی افراد شکل می گیرد اتفاق می افتد .

تحقیقات صورت گرفته در این مورد در کشور آمریکا نشان می دهد که 95 درصد دختران و پسران دوست های هم جنس دارند به عبارتی این دو جنس در سن دبستان از هم فاصله می گیرند.مرحله سوم ارتباط بین دختر و پسر در سن نوجوانی است که دختران معمولا 12 ساله و پسران 13 تا 14 هستند  در این سن گرایش برای ارتباط با جنس مخالف زیاد است.

85% درصد از نامه هایی که از سوی دختران در خصوص ارتباط های عاشقانه دریافت شده نشان می دهد که این دختران بین سن 12 تا 25سال و 15% درصد از نامه ها مربوط به پسران بین 14 تا 17 ساله بوده است که در این بین دختران بیش از پسران آسیب می بینند و با پیامدهای بیشتری در این خصوص مواجه هستند.

دلایل جلب شدن نگاه دختربه سمت پسران

داشتن دوست پسر در سنین پایین بیشتر جنبه تفریح و سرگرمی دارد اما با گذشت زمان و کم کم جای خود را با کنجکاوی می دهد و کمی که جلوتر می رود به سمت حس تصاحب کردن و گاهی به سمت پاسخگویی به نیاز جنسی تغییرمسیر می دهد این درحالی است که هیچ یک از این احساسات هنوز حس پایدار و دائمی را به خود نگرفته است.

این مقاله را مطالعه کنید: آیا رابطه دوستی پیش از ازدواج صحیح است؟

حس پایدار و زیبا داشتن دوست پسر واقعی با تجربه های حس هایی قبلی جلوه پیدا می کند اما در مواردی دختران در همان سنین اولیه نوجوانی به آن حس مطلوب و منطقی دست پیدا می کنند، بطور کلی دلایل گرایش دختران به پسران را می توان موارد زیر دانست:

  1. حس کنجکاوی

معمولا اولین ارتباط دختر با پسر بیشتر برای کسب تجربه و از روی حس کنجکاوی اتقاق می افتد و خیلی عمیق و پر عاطفه نیست.

  1. تفریح

گاهی اوقات از روی سرگرمی و بازی و به دور از هیاهوهای عاشقانه بعضی از دختران دوست دارند لحظاتی در هفته را با پسران بگذرانند.

  1. رقابت با همسالان

هستند دخترانی که به دلایل شخصیتی اعتماد به نفس پایینی دارند و با این تصور که اگر مانند سایر دوستان خود دوست پسر نداشته باشند ممکن است از جمع آن ها طرد شوند ویا اینکه فکر می کنند هرکاری که دوستان آن ها انجام می دهند این افراد نیز باید انجام دهند و حتی در مواردی نمی خواهند در این مسابقه از دوستان خود عقب بمانند.

  1. داشتن یک دوست وفادار

از بین چینش های انتخابی یک دوست خوب ، دختران معمولا به یک دوست خوب و وفادار از جنس خود نیاز دارند وبعد از این انتخاب دوست دارند که یک پسر نیز چنین ویژگی را که قوی تر از جنس خود است داشته باشد و آن را انتخاب کنند . این انتخاب ارتباطی به سن ندارد چرا که بعضی از دختران نسبت به هم سالان خود جلوتر هستند وشاید بتوان گفت زودتر از موعد بزرگ می شوند.

  1. حس تصاحب و تسخیر

در بین دختران حسی که خیلی قوی و پرانگیزه است حس تصاحب کردن یک پسر است پسری که فقط برای آن ها باشد تا به گونه ای آن را به رخ هم سالان خود بکشند، این حس در هر سنی ممکن است رخ بدهد.داشتن یک دوست پسر قوی، خوشگل ، باهوش و اجتماعی جز آرزوهای اکثر دختران است اما در نهایت این فکر، همان تصاحب کردن است که مهمترین اصل در دوران نوجوانی است .

  1. ازدواج

یکی دیگر از دلایل مهم دوست پسر داشتن وعده هایی است که بعضی از پسران به دختران می دهند مثل وعده ازدواج که بیشتر دختران را به سمت خود می کشد.

  1. محبت و عاطفه از جنس دیگر

هر انسانی از هر جنس تمایل به دریافت محبت از جنس مخالف است ، حتی دخترانی که از نظر عاطفی ارتباط نزدیکی با خانواده دارند بازهم به سمت پسرها کشیده می شوند تا این نوع از محبت را تجربه کنند.

  1. سکوت وحشیانه خانه

این معضل در سراسر جهان وجود دارد خانواده هایی که پر از قوانین سخت، خاص و پیچیده است و نتیجه چنین محیطی چیزی جز پناه بردن به فرد دیگری است در این خانواده ها والدین به هر دلیل با یکدگر صحبت نمی کنند

  1. صدا وسیما از جمله تلویزیون،سینمای خانگی ماهواره و…

رسانه های دیداری و شنیداری بر الگوی فکری افراد تاثیر گذارند. بسیاری از دختران و پسران وسوسه می‌شوند که همانند تلویزیون و رسانه های دیداری و شنیداری رفتار کنند، دوست دارند خیلی سریع مثل فیلم ها به آرامش برسند و شخص محبوب خاص خودشان را داشته باشند.حس تصاحب در هر سنی قشنگ است.استفاده از ماهواره ها در خانواده سبب عادی شدن روابط با جنس مخالف می شود و با افزایش شبکه های اجتماعی جوانان بیشتر به سمت دوستی های نامتعارف کشیده می شوند.

همانطور که می بینید این عامل بعنوان آخرین عامل ارتباط گیری دختران و پسران است چرا که دختران هدف از برقراری رابطه با یک پسر را ختم شدن به رابطه جنسی نمی بینند آن ها توقع یک رابطه عاشقانه ، معنوی و وفادار را از پسران انتظار دارند.

پسر به معنی جنسی از انسان  است که از نظر ظاهری و باطنی با دختر بسیار متفاوت است به همین علت دخترها برای تکمیل کردن زیبایی خود به سمت پسران تمایل پیدا می کنند بخصوص به عنوان یک تکیه گاه قوی.

فواید داشتن دوست پسر

مضرات داشتن دوست پسر

 دخترانی که تا قبل از ازدواج دوست پسرهای زیادی دارند در زندگی زناشویی دچار مشکل می شوند و زمانی که همسر خود را با دوست پسر مقایسه می کنند به مشکل می خورند.

گاهی دختران در شرایط پر هیجان جنسی که قرار می گیرند تصمیمات تند و هیجانی می گیرند که باعث استرس واضطراب می شود.

چون امر ازدواج تعهد و مسئولیت ایجاد میکند بیشتر دختران تمایل به دوست ماندن دارند تا ازدواج رابطه های دوستی قبل از ازدواج مانند شمشیر دو لبه می ماند و فواید و آسیب های را به دنبال دارد و در صورتی که افراد مهارت و عشق و علاقه لازم را نداشته باشند ممکن است  دچار آسیب شوند.

در صورتی که در این مورد نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می توانید با کارشناسان مجرب ما درهما مشاور تماس بگیرید و ازراهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

خروج از نسخه موبایل