چک کردن گوشی همسر، درست یا غلط؟

چک کردن

برای برخی افراد چک کردن گوشی همسر بسیار وسوسه انگیز است. این میل می‌تواند دلایل مختلفی مثل یک کنجکاوی ساده تا توهم خیانت همسر داشته باشد. شاید تصور کنید در یک رابطه‌ی سالم زوجین نباید چیزی را از یکدیگر پنهان کنند. پس چک کردن گوشی همسرم اشکالی ندارد. اما پیش از این کار در نظر داشته باشید که هیچ کسی دوست ندارد، بداند که کسی او را مداوم کنترل می‌کند این سبب مشکلات بسیاری در رابطه می‌شود پس بیاییم دلایل این رفتار و راه حل‌های آن را بررسی کنیم تا از روابط سالم‌تری برخوردار شویم.

بسیاری از افراد در حال چک کردن گوشی همسرشان هستند. طبق نظرسنجی یک شرکت تولید نرم افزار ضد ویروس، از هر 4 زن 1 نفر و از هر 5 مرد 1 نفر به طور مخفیانه تلفن شریک زندگی خود را بررسی می‌کند.

چک کردن

چرا گوشی همسرتان را چک می‌کنید

1.پنهان کاری در رابطه

پنهان کاری از جانب  همسرتان در رابطه می‌تواند به دلیل مختلف از جمله  خیانت، اعتیاد به پورنو و غیره باشد. شما می‌توانید به جای چک کردن گوشی همسرتان، راه های تشخیص خیانت و علائم اعتیاد به پورنوگرافی  را بررسی کنید.

پنهان کاری

2.بی اعتمادی در رابطه

اگر از همسر خود دروغ شنیده‌اید و یا در گذشته از او خیانت دیده‌اید این می‌تواند دلیل بی اعتماد به همسرتان باشد.  ترس از دست دادن و یا فریب خوردن دوباره سبب می‌شود تصمیم بگیرید گوشی همسرتان را چک کنید. البته در مواقعی نیز  در رابطه قبلی خود فریب خورده‌اید و به همین علت به همسر یا پارتنر کنونی خود بی‌اعتماد هستید و گوشی او را چک می‌کنید. این یک موقعیت ناعادلانه است. 

3.ترس از دست دادن

شما ممکن است یک ترس غیر منطقی در رابطه داشته باشید و مدام فکر کنید که همسرتان دروغ می‌گوید و یا به شما متعهد نیست. همچنین هیچ مدرکی هم برای اثبات موضوع نداشته باشید و با این حال  مدام گوشی همسرتان را چک کنید. این موضوع می‌تواند به رابطه شما آسیب برساند. این ترس می‌تواند ریشه‌هایی همچون نداشتن عزت نفس، نداشتن توانایی برقرار کردن رابطه صمیمی با همسر و یا سابقه فریب خوردن شما در روابط گذشته باشد. 

چک کردن

4.جلوگیری از خیانت احتمالی

گاها شما با توجیه  پیشگیری از خیانت حتمالی گوشی همسرتان را چک می‌کنید. آن هم درصورتی که  تاکنون به طور کلی مشکلی نبوده و همسرتان  بی‌گناه است. اگر مخفیانه این کار را انجام می‌دهید، به هرحال متوجه خواهد شد. این کار شما از بین بردن حریم خصوصی همسرتان است و این منجر به سوء ظن و فرضیاتی از جانب همسرتان می‌شود که ناامنی و ناراحتی را در رابطه شما به وجود می‌آورد.

عادت

پنهان کاری و بی اعتمادی دو دلیل اصلی هستند که در وهله اول سبب می‌شوند که شما پنهانی یا دزدکی نگاهی به گوشی همسرتان به اندازید. که این امر نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه خود سبب به وجود آمدن اختلاف و مشکلات بیشتر در رابطه می‌شود. به طور مثال پنهان کاری همسرتان بیشتر از قبل می‌شود ما به شما به جای چک کردن گوشی همسرتان راهکار‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم.

2  راهکار‌ اساسی جایگزین چک کردن گوشی همسر

در ابتدای مقاله خواندیم که چک کردن گوشی همسر می‌تواند چه اثرات مخربی روی روابط‌ ایجاد کند، حال راهکارهایی است که در صورت انجام آن دیگر نیازی به چک کردن گوشی همسرتان نخواهید داشت.

1.ارتباط و صمیمیت ایجاد کنید

چک کردن گوشی همسر همچنین می‌تواند به عدم رابطه و صمیمیت مرتبط باشد. سعی کنید از روش های افزایش صمیمیت بین زوجین غافل نشوید. شما می‌توانید به جای کنجکاوی در گوشی همسرتان  با او بطور مستقیم و راحت پیرامون موضاعاتی که در ذهن شما وجود دارد، صحبت کنید. شاید این یک مکالمه پرتنش باشد ولی موثر‌تر از صرفا چک کردن گوشی همسرتان است.

ارتباط

2.به مشاوره مراجعه کنید

اگر در زندگیتان مشکل چک کردن گوشی و ترس از دست دادن همسرتان را دارید. به راه حلی برای آن پیدا نمی‌کنید، پیشنهاد می‌کنم از یک مشاور متخصص  بگیرید. مشکل اگر حل نشود می‌تواند در طولانی مدت شما را دچار اختلالات روانی مانند افسردگی، وسواس فکری و غیره کند. مشاور به عنوان فردی بی طرف می‌تواند مشکلات شما و همسرتان را ریشه یابی کند. مشکلی مانند ترس از دست دادن و سپس به حل موضوع بپردازد.

آیا گوشی‌هایمان را به یکدیگر متصل کنیم؟

در برخی از موارد زوجین ممکن است که تصمیم بگیرند به طور متقابل به یکدیگر اجازه بدهند که از برنامه‌های گوشی‌ یکدیگر استفاده کنند. آن‌ها از پسوورد های شبکه های مجازی یکدیگر مطلع اند و گاها اکانت های اینستاگرام، تلگرام و.. یکدیگر را روی گوشی خود دارند.  این تنظیم  ممکن است برای برخی از زوج‌ها خوب باشد. اما واقعیت این است که اکثر افراد خواهان کمی استقلال و حریم شخصی برای خود هستند.

صمیمیت

در نهایت

هیچ‌کس توقع ندارد و حتی توصیه نمی‌کند که شما نسبت به زندگی و رفتار و روابط همسرتان بی‌تفاوت باشید و برایتان فرقی نکند که همسرتان با چه کسانی ارتباط  دارد. ولی اگر شما هم گوشی همسرتان را چک می‌کنید تا کنترل او را در دست بگیرید، به بی‌راهه رفته‌اید. اگر شما در قلب او نفوذ کرده و کنترل قلب او را در دست بگیرید، در این صورت است که همسرتان آنقدر با شما صمیمی است که چیزی از شما پنهان نکرده و با شما گفتگو می‌کند. این جزء سالم ترین روابط است. 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما