میتونم کمکتون کنم؟

مهمترین روش­های افزایش صمیمیت بین زوج ها را بشناسید

راههای افزایش صمیمیت بین زوجین

صمیمیت بین زوجین در اوایل زندگی مشترک همواره وجود دارد. بخصوص اگر زندگی را عاشقانه آغاز کرده باشند و علاقه‌ای دو طرفه بین آن ها حاکم باشد. اما این عشق و علاقه هر چند در باطن هم باقی بماند، به دلیل مشکلات و روزمره گی های زندگی ممکن است نمودش کمرنگ جلوه کند. راهکارهای و روش‌های مختلفی برای ایجاد و افزایش صمیمیت ماندگار بین زوج ها وجود دارد. این راهکارهای را به کار ببرید و به سختی های زندگی اجازه ندهید صمیمیت بین شما و همسرتان را کمرنگ کند.

منظور از صمیمیت بین زوجین چیست؟

به طور کلی می توان صمیمیت را یک حس دوستانه قوی و خالص همراه با کمی هیجان تعریف کرد. حسی دوستانه که سبب احساس راحتی و نزدیکی به طرف مقابل می شود. صمیمیت باعث می شود شما بدون خجالت و ترس، تمام کمبودها و مشکلات خود را با طرف مقابل به اشتراک گذاشته و برای او عنوان کنید. صمیمت بین زن و شوهر نیز از این امر مستثنی نیست. این صمیمیت می تواند صمیمیت عاطفی و قلبی و یا صمیمیت در رابطه زناشویی باشد. برای داشتن یک خانواده شاد و سالم، هر دو این ها مکمل یکدیگر هستند. اما لازمه آن، وجود علاقه مندی هایی است تا آن ها را به ثمر برساند.

راههای افزایش صمیمیت ماندگار بین زوجین

راههای افزایش صمیمت ماندگار برای زوج ها چیست؟

1- تعهد و پایبندی به یکدیگر و به زندگی مشترک

متعهد بودن شما به طرف مقابل و متعهد بودن تان به زندگی مشترک، عاملی است که خود باعث افزایش دوستی بین شما و همسرتان می شود. البته باید گفت که لازمه این تعهد، وجود عشق و علاقه است. عشق و علاقه ای که شما را به هم پیوند داده و به زندگی مشترک سوق داده است. متعهد بودن شما به زندگی مشترک و همسرتان، یکی از رازهای خانواده های موفق است. لازمه این تعهد بلوغ عقلی و روانی و همچنین سلامت اخلاقی همسران است.

2- برای هم وقت بگذارید

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین راههای افزایش صمیمیت بین زوجین، وقت گذاشتن برای یکدیگر است. جریان زندگی روزمره به قدری بالا و پایین دارد که شاید فرصت با هم بودن های دو نفره را کمتر کند و حتی آن را  از بین ببرد. تعطیلات آخر هفته را هموراه هم به گشت و گذارهای دوستانه و جمعی اختصاص ندهید. لازم نیست تعطیلات را همواره به دید و بازدید و مهمانی ها اختصاص دهید. کمی هم برای خودتان باشید. به رستوران و کافی شاپ هایی که در دوران نامزدی می رفتید بروید.

وقتی برای مسافرت های عاشقانه و دونفره اختصاص دهید و خاطرات شیرین و به یاد ماندنی خلق کنید. با هم به خرید بروید و گهگاهی با هم آشپزی کنید. در زمینه های مختلف از نظرات هم جویا شوید و آن را به کار ببرید تا بدین ترتیب حس ارزشمند بودن را در یکدیگر تقویت کنید.

راههای افزایش صمیمیت ماندگار بین زوجین

3- گذشت، لازمه افزایش صمیمیت بین زن و شوهر

 مسلم است که هیچ دو انسانی در تمامی نقطه نظرهای مختلف، تفاهم کامل ندارند. سلایق و علایق مختلف و داشتن نقطه نظرهای متفاوت ممکن است گاه سبب ایجاد اختلاف میان افراد شود. این اختلافات در زندگی مشترک نیز ایجاد می شود. گذشته از تفاهم، قطعاً شما و همسرتان در بسیاری از موارد نیز نقطه نظرهای مشابه و یکسانی ندارید. بنابراین، لازم است در عین حال که همسرتان را درک می کنید، گذشت را نیز چاشنی اصلی زندگی مشترک کنید. گذشتی که شما را به خاطرات بد برنگرداند و سبب کمرنگ شدن دوستی های همسرانه شما نشود. گذشت شما را از بحث وجدل های مکرر بر حذر می دارد. بحث و جدل هایی که به راستی به بسیاری از زندگی های مشترک پایان داده یا آبروی بسیاری از خانواده ها را به باد داده است. به یاد داشته باشید، گذشت لازمه زندگی است!

4- ارتباط کلامی با همسر

آغاز زندگی عاشقانه، همواره هم بدون اختلاف نظر و بحث و جدل نیست. حتی اگر زوجین در ابتدا مشکلی با هم نداشته باشند، عوامل مختلفی می تواند کدورت هایی ایجاد کند. به عنوان مثال، اختلاف نظر با خانواده همسر، اختلاف نظر در حین تدارکات عروسی، اختلاف نظر در خرید وسایل زندگی و غیره. این مسئله به ویژه در مورد زنان بیشتر دیده می شود. اگر این را قبول کنید که اختلاف نظر همواره وجود دارد، بهتر با مسائل کنار می آیید.

انسان موجودی ناطق است. خداوند قدرت صحبت کردن را به شما داده است. در فرصتی مناسب و زمانی که همسرتان خسته نیست، با او صحبت کنید. از نظرات و عقاید هم جویا شوید. نظرات و عقاید منطقی یکدیگر را بپذیرید. این را به یاد داشته باشید که سه سال آغاز زندگی مشترک حساس ترین دوران زندگی زوجین است. اجازه ندهید که این حساسیت و اختلاف نظرهای سطحی، محبت و صمیمت بین شما را کم رنگ کند. ارتباط کلامی با همسر خود داشته باشید.

5- احترام به خانواده همسر از ترفندهای افزایش صمیمت بین زوجین

باید و نبایدهای رفتار با خانواده همسر، نه تنها در دوران نامزدی، بلکه در جریان زندگی مشترک نیز باید جدی گرفته است. احترام به خانواده همسر قطعاً می تواند راهی برای افزایش محبت بین زن و شوهر شود. این امر به ویژه برای خانم ها که موجوداتی حساس تر هستند، صدق می کند. مردی که به خانواده همسرش ارزش قائل است، قطعاً حسی خوب در وجود همسرش ایجاد می کند. این امر در مورد زنان نیز صادق است. به شرط آنکه دو طرف، احترام به خانوده شان را نادید نگیرند و آن را در نظر داشته باشند. احترام به خانواده همسر، راهی برای ایجاد صمیمیت در خانواده نیز محسوب می شود.

روش های افزایش صمیمیت بین زوجین

6- هدیه دادن راهی برای افزایش محبت بین زن و شوهر

هدیه دادن یکی از پسندیده ترین کارهاست. این کار سبب ایجاد محبت شده و کینه ها را از بین می برد. هدیه دادن به همسر در اسلام نیز توصیه شده است. این عمل یکی از راهکارهای ایجاد صمیمت در خانواده نیز است. روز تولد همسر و سالگرد ازدواج تان را فراموش نکنید. این‌ها بهانه‌های خوب و البته لازم برای هدیه دان هستند. اما بهتر این است که هدیه دادن همواره هم با بهانه همراه نباشد! گهگاه بی بهانه و بدون آنکه سالگردی در پیش باشد برای هم هدیه بخرید. توقع خرید هدیه های گران قیمت از همسرتان نداشته باشید. اگر بین شما و همسرتان محبتی وجود ندارد و تمایل دارید کدورت ها از بین رود، هدیه دادن را امتحان کنید. زیرا این کار نه تنها باعث افزایش دوستی ها می شود، بلکه در صورت نبود محبت، راهکار خوبی برای ایجاد صمیمیت بین زوجین نیز است.

مهمترین روش¬های افزایش صمیمیت بین همسران

7- صمیمیت زناشویی

در میان انواع صمیمیت زوجین، صمیمیت زناشویی یکی از مهمترین آن هاست. پیش زمینه و لازمه صمیمیت جنسی برای یک زن، محبت قلبی و عاطفی او با شوهرش است. اغلب زنان زمانی به اوج صمیمیت زناشویی می رسند که همسرشان قلب شان را تسخیر کرده باشد. اینکه شما به عنوان یک مرد، همسر خود را صادقانه و عاشقانه دوست دارید یا دوست داشتن شما سطحی باشد، از نظر زن بسیار قابل درک است. بنابراین، اگر به دنبال راهی برای افزایش صمیمیت زناشویی خود هستید، روش های افزایش صمیمیت بین زوجین که در بالا مطرح شد را جدی بگیرید. صمیمیت جنسی خود سبب افزایش حس دوستی و صمیمانه در زندگی مشترک می شود.

8- صمیمیت عاطفی

زمانی که شما عواطف و احساسات خود را با همسرتان در میان می گذارید، دارای صمیمیت عاطفی هستید. این احساسات می تواند منفی یا مثبت باشد. مهم این است که انقدر به همسرتان حس نزدیکی و اعتماد دارید که عواطف خود را با او مطرح می کنید. از حس خوشحالی، غرور و احساسات جنسی گرفته تا حس ترس، غم، تنهایی و شرم.

صمیمیت زناشویی بدون صمیمیت عاطفی ماندگار، تکمیل نمی شود. همسر خود را نوازش کنید، او را در آغوش بگیرید و حرف های عاشقانه بزنید. غرور را کنار بگذارید و محبت را از یکدیگر دریغ نکنید. انسان به محبت نیاز دارد و با آن زنده می شود. ابراز احساسات عاشقانه سبب ارتقای روح می گردد. زیرا در این صورت هورمونی در بدن ترشح می شود که شما را به لحاظ روحی بسیار قدرتمند کرده و جسم شما را نیز قوی می کند!

صمیمیت عاطفی از راههای افزایش محبت بین همسران

 

شما چه راهکارهایی برای ایجاد صمیمت بین خود و همسرتان به کار می گیرد؟ نظر خود را با هما مشاور به اشتراک بگذارید.

تماس با مشاوران هما مشاور

 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما