مهمترین روشهای افزایش صمیمیت بین زوج ها را بشناسید

راههای افزایش صمیمیت بین زوجین

صمیمیت بین زوجین در اوایل زندگی مشترک همواره وجود دارد. بخصوص اگر زندگی را عاشقانه آغاز کرده باشند و علاقه‌ای دو طرفه بین آن ها حاکم باشد. اما این عشق و علاقه هر چند در باطن هم باقی بماند، به دلیل مشکلات و روزمره‌گی‌های زندگی ممکن است نمودش کمرنگ جلوه کند. راهکارهای مختلفی برای افزایش صمیمت بین همسران وجود دارد. تعهد و پایبندی به یکدیگر، وقت گذاشتن برای هم، احترام به خانواده همسر، هدیه دادن و غیره، از روشهای افزایش صمیمیت بین زوج ها است. روش‌هایی که نه تنها باعث افزایش صمیمیت بین همسران می‌شود، آن را ماندگار نیز می‌کند. این راهکارها را به کار ببرید و به سختی‌های زندگی اجازه ندهید صمیمیت بین شما و همسرتان را کمرنگ کند.

منظور از صمیمیت بین زوجین چیست؟

به طور کلی می‌توان صمیمیت را یک حس دوستانه قوی و خالص همراه با کمی هیجان تعریف کرد. حسی دوستانه که سبب احساس راحتی و نزدیکی به طرف مقابل می شود. صمیمیت باعث می شود شما بدون خجالت و ترس، تمام کمبودها و مشکلات خود را با طرف مقابل به اشتراک گذاشته و برای او عنوان کنید. صمیمت بین زن و شوهر نیز از این امر مستثنی نیست. این صمیمیت می‌تواند صمیمیت عاطفی و قلبی و یا صمیمیت در رابطه زناشویی باشد. برای داشتن خانواده شاد و خوشبخت، هر دو این ها مکمل یکدیگر هستند. اما لازمه آن، وجود علاقه‌مندی‌هایی است تا آن‌ها را به ثمر برساند.

راههای افزایش صمیمیت ماندگار بین زوجین

راههای افزایش صمیمت ماندگار برای زوج ها چیست؟

1- تعهد و پایبندی از روشهای افزایش صمیمیت بین زوج ها

متعهد بودن شما به طرف مقابل و متعهد بودن‌تان به زندگی مشترک، عاملی است که خود باعث افزایش دوستی بین شما و همسرتان می‌شود. البته باید گفت که لازمه این تعهد، وجود عشق و علاقه است. عشق و علاقه ای که شما را به هم پیوند داده و به زندگی مشترک سوق داده است. متعهد بودن شما به زندگی مشترک و همسرتان، یکی از رازهای خانواده های موفق است. لازمه این تعهد بلوغ عقلی و روانی و همچنین سلامت اخلاقی همسران است.

2- برای هم وقت بگذارید

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین راههای افزایش صمیمیت بین زوجین، وقت گذاشتن برای یکدیگر است. این کار مانع از طلاق عاطفی زوجین می‌شود. جریان زندگی روزمره به قدری بالا و پایین دارد که شاید فرصت با هم بودن‌های دو نفره را کمتر کند و حتی آن را از بین ببرد. لازم نیست تعطیلات آخر هفته را، همیشه هم به گشت و گذارهای دوستانه و جمعی یا دید و بازدید و مهمانی‌ها اختصاص دهید. کمی هم برای خودتان باشید. به رستوران و کافی شاپ‌هایی که در دوران نامزدی می‌رفتید بروید.

وقتی برای مسافرت‌های عاشقانه و دونفره اختصاص دهید و خاطرات شیرین و به یاد ماندنی خلق کنید. با هم به خرید بروید و گهگاهی با هم آشپزی کنید. در زمینه‌های مختلف از نظرات هم جویا شوید و آن را به کار ببرید تا بدین ترتیب حس ارزشمند بودن را در یکدیگر تقویت کنید.

راههای افزایش صمیمیت ماندگار بین زوجین

3- گذشت، لازمه افزایش صمیمیت بین زن و شوهر

مسلم است که هیچ دو انسانی در تمامی نقطه نظرهای مختلف، تفاهم کامل ندارند. سلایق و علایق مختلف و داشتن نقطه نظرهای متفاوت ممکن است گاه سبب ایجاد اختلاف میان افراد شود. این اختلافات در زندگی مشترک نیز ایجاد می شود. گذشته از تفاهم، قطعاً شما و همسرتان در بسیاری از موارد نیز نقطه نظرهای مشابه و یکسانی ندارید. بنابراین، لازم است در عین حال که همسرتان را درک می کنید، گذشت را نیز چاشنی اصلی زندگی مشترک کنید. گذشتی که شما را به خاطرات بد برنگرداند و سبب کمرنگ شدن دوستی های همسرانه شما نشود. گذشت شما را از بحث وجدل های مکرر بر حذر می دارد. بحث و جدل هایی که به راستی به بسیاری از زندگی های مشترک پایان داده یا آبروی بسیاری از خانواده ها را به باد داده است. به یاد داشته باشید، گذشت لازمه زندگی است!

4- ارتباط کلامی با همسر

آغاز زندگی عاشقانه، همواره هم بدون اختلاف نظر و بحث و جدل نیست. حتی اگر زوجین در ابتدا مشکلی با هم نداشته باشند، عوامل مختلفی می تواند کدورت‌هایی ایجاد کند. به عنوان مثال، اختلاف نظر با خانواده همسر، اختلاف نظر در حین تدارکات عروسی، اختلاف نظر در خرید وسایل زندگی و غیره. این مسئله به ویژه در مورد زنان بیشتر دیده می‌شود. اگر این را قبول کنید که عدم تفاهم در برخی مسائل همواره وجود دارد، بهتر با مسائل و همچنین اختلاف با همسر کنار خواهید آمد.

انسان موجودی ناطق است. خداوند قدرت صحبت کردن را به شما داده است. در فرصتی مناسب و زمانی که همسرتان خسته نیست، با او صحبت کنید. از نظرات و عقاید هم جویا شوید. نظرات و عقاید منطقی یکدیگر را بپذیرید. این را به یاد داشته باشید که سه سال آغاز زندگی مشترک حساس ترین دوران زندگی زوجین است. اجازه ندهید که این حساسیت و اختلاف نظرهای سطحی، محبت و صمیمت بین شما را کم رنگ کند. ارتباط کلامی با همسر خود داشته باشید. صحبت کردن در شرایط مناسب، به کنترل و مدیریت استرس و خشم نیز کمک زیادی می کند.

5- احترام به خانواده همسر از روشهای افزایش صمیمت بین زوج ها

باید و نبایدهای رفتار با خانواده همسر، نه تنها در دوران نامزدی، بلکه در جریان زندگی مشترک نیز باید جدی گرفته است. احترام به خانواده همسر قطعاً می‌تواند راهی برای افزایش محبت بین زن و شوهر شود. این امر به ویژه برای خانم‌ها که موجوداتی حساس‌تر هستند، صدق می کند. مردی که به خانواده همسرش ارزش قائل است، قطعاً حسی خوب در وجود همسرش ایجاد می کند. این امر در مورد زنان نیز صادق است. به شرط آنکه دو طرف، احترام به خانوده‌شان را نادید نگیرند و آن را در نظر داشته باشند. احترام به خانواده همسر، راهی برای ایجاد صمیمیت در خانواده نیز محسوب می‌شود.

روش های افزایش صمیمیت بین زوجین

6- هدیه دادن راهی برای افزایش محبت بین زن و شوهر

هدیه دادن یکی از پسندیده‌ترین کارهاست. این کار سبب ایجاد محبت شده و کینه‌ها را از بین می‌برد. هدیه دادن به همسر در اسلام نیز توصیه شده است. این عمل یکی از راهکارهای ایجاد صمیمت در خانواده نیز است. روز تولد همسر و سالگرد ازدواج تان را فراموش نکنید. این‌ها بهانه‌های خوب و البته لازم برای هدیه دان هستند. اما بهتر این است که هدیه دادن همواره هم با بهانه همراه نباشد! گهگاه بی بهانه و بدون آنکه سالگردی در پیش باشد برای هم هدیه بخرید. توقع خرید هدیه های گران قیمت از همسرتان نداشته باشید. اگر بین شما و همسرتان محبتی وجود ندارد و تمایل دارید کدورت ها از بین رود، هدیه دادن را امتحان کنید. زیرا این کار نه تنها باعث افزایش دوستی ها می شود، بلکه در صورت نبود محبت، راهکار خوبی برای ایجاد صمیمیت بین زوجین نیز است.

مهمترین روش¬های افزایش صمیمیت بین همسران

7- صمیمیت زناشویی

در میان انواع صمیمیت زوجین، صمیمیت زناشویی یکی از مهمترین آن هاست. پیش زمینه و لازمه صمیمیت جنسی برای یک زن، محبت قلبی و عاطفی او با شوهرش است. اغلب زنان زمانی به اوج صمیمیت زناشویی می رسند که همسرشان قلب شان را تسخیر کرده باشد. اینکه شما به عنوان یک مرد، همسر خود را صادقانه و عاشقانه دوست دارید یا دوست داشتن شما سطحی باشد، از نظر زن بسیار قابل درک است. بنابراین، اگر به دنبال راهی برای افزایش صمیمیت زناشویی خود هستید، روشهای افزایش صمیمیت بین زوج ها که در بالا مطرح شد را جدی بگیرید. صمیمیت جنسی خود سبب افزایش حس دوستی و صمیمانه در زندگی مشترک می‌شود.

8- صمیمیت عاطفی

زمانی که شما عواطف و احساسات خود را با همسرتان در میان می‌گذارید، دارای صمیمیت عاطفی هستید. این احساسات می‌تواند منفی یا مثبت باشد. مهم این است که انقدر به همسرتان حس نزدیکی و اعتماد دارید که عواطف خود را با او مطرح می‌کنید. از حس خوشحالی، غرور و احساسات جنسی گرفته تا حس ترس، غم، تنهایی و شرم.

صمیمیت زناشویی بدون صمیمیت عاطفی ماندگار، تکمیل نمی‌شود. همسر خود را نوازش کنید، او را در آغوش بگیرید و حرف‌های عاشقانه بزنید. در آغوش گرفتن همسر، جنبه‌های روحی و روانی بسیار مثبتی دارد. غرور را کنار بگذارید و محبت را از یکدیگر دریغ نکنید. انسان به محبت نیاز دارد و با آن زنده می‌شود. ابراز احساسات عاشقانه سبب ارتقای روح می‌گردد. زیرا در این صورت هورمونی در بدن ترشح می‌شود که شما را به لحاظ روحی بسیار قدرتمند کرده و جسم شما را نیز قوی می کند!

صمیمیت عاطفی از راههای افزایش محبت بین همسران

 

شما چه راهکارهایی برای ایجاد صمیمت بین خود و همسرتان به کار می گیرد؟ نظر خود را با هما مشاور به اشتراک بگذارید.

 

نویسنده: سما زاهدی باران

تماس با مشاوران هما مشاور

 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]
Summary
Article Name
سما زاهدی باران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما