مناسب ترین برخورد با خیانت مرد چیست؟

مناسب ترین برخورد با خیانت مرد چیست؟

افراد هنگامی که با خیانت همسر خود مواجه می شوند، بسیار ناراحت و دل شکسته می شوند. آن ها در این شرایط نمی دانند که باید چگونه برخورد کنند و چه کاری انجام دهند. متاسفانه خیانت کردن در دنیای امروز، بسیار زیاد شده است. زنان در برابر خیانت مردان، ممکن است تصمیم به جدایی یا تصمیم به بخشیدن بگیرند. زن هر تصمیمی در برخورد با خیانت مرد بگیرد، نباید تصمیمی مبنا بر احساسات او باشد. تصمیم گیری از روی احساسات، آسیب های جبران ناپذیری را برای افراد در بر دارد. ما در این مقاله شما را با نحوه برخورد صحیح با خیانت همسر آشنا خواهیم کرد.

بهترین و مناسب ترین برخورد با خیانت مرد

این که در برابر خیانت همسرتان نتوانید خود را کنترل کرده و یا او را ببخشید، امری طبیعی است. شما باید زمانی که قصد دارید در برابر کار او واکنش نشان دهید، بدانید که چه کاری را انجام داده و از انجام چه کاری اجتناب کنید. واقعیت این است که مردان (60 درصد) بیشتر از زنان (40 درصد)، به همسر خود خیانت می کنند. برخی از رفتار های مناسبی که در این زمان باید داشته باشید، شامل موارد زیر می باشد:

در زمان برخورد با خیانت مرد خودتان را سرزنش نکنید

زمانی که خیانت دیده اید به این فکر می کنید که آیا شما مشکلی داشتید؟ آیا شما کاری کردید که باعث خیانت شده؟ باید بگوییم که نباید خودتان را سرزنش کنید. گاهی اوقات دلیلی که باعث شده همسرتان خیانت کند مشخص نیست. درست است که ممکن است خودتان برخی از اشتباهات را مرتکب شده باشید، اما سعی کنید دست از سرزنش کردن خود بردارید. در واقع، شما نباید به دلیل اشتباهاتی که همسرتان مرتکب شده خودتان را سرزنش کرده و آزرده خاطر کنید.

بهترین و مناسب ترین برخورد با خیانت مرد

بیش از حد نسبت به نفر سوم حساسیت نشان ندهید

حساسیت نشان دادن به فردی که وارد زندگی شما شده است باعث می شود تا خودتان اذیت شوید. شما نباید سعی داشته باشید که او را ملاقات کرده و یا او را چک کنید. برخی از زنان سعی می کنند با چک کردن گوشی همسر خود این اطلاعات را کسب نمایند که کاری نادرست است. ممکن است با خودتان فکر کنید که اگر درباره نفر سوم اطلاعاتی داشته باشید، این اطلاعات به شما کمک می کند. اما داشتن این اطلاعات باعث می شود که بیش از پیش آسیب دیده و از لحاظ روحی هر روز آسیب بیشتری ببینید.

دنبال توجیه کردن نباشید

بعد از این که به شما خیانت شد، سعی نکنید که خودتان را توجیه کنید و به دنبال دلایل منطقی بگردید. البته ممکن است با خودتان بیاندیشید که اگر دلیلی برای این کار داشته باشد، می شود او را بخشید. به عنوان مثال: با خودتان بگویید:« همسرم به تازگی شغل خود را از دست داده و ناراحت شده است. برای برطرف کردن این ناراحتی، به من خیانت کرده است. در غیر این صورت، او هرگز به من خیانت نمی کرد.»

این کار بد ترین کاری است که ممکن است با خودتان بکنید. زیرا شما با این کار گویی خودتان را گول می زنید و نمی خواهید واقعیت را بپذیرید. شما باید بپذیرید که آسیب دیده اید و دنبال راه حل این مشکل باشید. همچنین سعی نکنید زمان زیادی را صرف به دست آوردن دلیل منطقی برای انجام این عمل باشید.

درباره خیانت همسرتان با همه صحبت نکنید

زمانی که به شما خیانت می شود، شما فردی فوق العاده عصبی و ناراحت هستید. تمایل دارید که با تمامی افرادی که نزد شما هستند در این زمینه صحبت کنید. شما در این هنگام دوست دارید که این اتفاق را برای همه اعضای خانواده، دوستان و یا حتی آشنایان خود در میان بگذارید. اما شما باید با فردی این اتفاق را در میان بگذارید که در رابطه با شما و همسرتان دیدی متفاوت داشته باشد.

به یک مشاور مراجعه کنید

شما در ابتدا ممکن است فکر کنید که نیازی به مشاوره رفتن ندارید و حتما از همسر خود جدا می شوید. باید بدانید که گاهی ممکن است راهی برای بخشیدن وجود داشته باشد. مشاوران ابتدا زندگی شما را بررسی کرده و برخی از دلایل و علت تغییر رفتار پس از ازدواج همسر شما را متوجه خواهد شد. او به شما کمک می کند تا بدانید که باید به این زندگی ادامه دهید یا بهتر است که طلاق گرفته و از یکدیگر جدا شوید.

 

همسرتان را مجازات و تنبیه نکنید

تنبیه کردن همسر، برقراری ارتباط با دیگری، بی رحمانه رفتار کردن با او و سایر موارد ممکن است که به شما احساس خوبی را منتقل کند. اما، به یاد داشته باشید که با این رفتار ها چیزی عوض نمی شود. طبیعتا شما در این رابطه آسیب دیده اید و به طور ناخودآگاه با همسرتان سرد برخورد خواهید کرد یا از او فاصله خواهید گرفت. اما مجازات کردن او و یا انجام کار های متفرقه باعث می شود که هر دوی شما احساس بدی داشته و بخواهید هر چه سریع تر از هم جدا شوید.

به سخنان همسرتان گوش بدهید

درست است که شما در این رابطه خیانت دیده اید و عصبی هستید، این امر کاملا طبیعی است. اما باید سعی کنید با همسر خود صحبت کرده و سخنان او را بشنوید. در واقع برای اینکه حقیقت ماجرا را بدانید، بهتر است که به سخنان او گوش دهید. این کار باعث می شود تا ارتباطات شما به مرور بهبود یابد. در هنگام صحبت سعی کنید حالت تهاجمی نداشته باشید و به آرامی با هم دیگر صحبت کنید.

مشاوران می توانند به شما کمک کنند که بعد از خیانت چگونه رفتار کنید و حتی بدانید که چطور بعد از طلاق به زندگی عادی باز گردید. علاوه بر این آن ها به شما کمک می کنند که راه های تشخیص خیانت را بدانید و در برابر خیانت مردان چه کاری انجام دهید. مشاوران ما در هما مشاور در هر ساعت از شبانه روز به شما در این زمینه ها یاری می رسانند کافی است که با ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه

  • blank

    naser, ۱۴۰۰-۰۸-۲۲ @ ۳:۱۳ ب.ظ پاسخ

    من خودم به عنوان یک مرد میگم اگر کسی و نخواستی باید بهش رک بگی خیانت نامردی حساب میشه مگه من دوست دارم زنم بهم خیانت کنه
    بعنوان یک برادر میگم اگر یک روز دیدیدهمسرتون بهتون خیانت میکنه به فکر چاره باشید باهاش حرف بزنید که اصلاح بشه عمرتون پای آدم خیانت کار نزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما