مشاوره خیانت راهی برای نجات زندگی

مشاوره خیانت | مزایای مشاوره تلفنی و حضوری+ آموزش برخورد مناسب با خیانت+ درمان

خیانت ها می توانند به شدت روابط را از بین ببرند. این شرایط به شدت ناراحت کننده می باشد و یافتن راهی برای حل آن، دشوار است. اما با کمک مشاوران می شود این مرحله سخت را پشت سر گذاشت. مشاوره روابط فرصتی را برای افراد فراهم می کند که مجددا صمیمیت رابطه به حالت اولیه بازگردد. همچنین، در صورتی که رابطه دیگر ترمیم نشود، آن رابطه را به پایان می رسانند. در واقع مشاوران در مشاوره خیانت تمامی عوامل را بررسی کرده و سپس افراد را یاری می دهند. در ادامه مقاله عوامل و نشانه ها و نحوه برخورد با خیانت را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره خیانت چه تاثیری بر روابط دارد؟

چه تصمیم بگیرید که از رابطه دور شوید و چه سعی کنید اعتماد را دوباره بسازید، این تصمیم فقط با خودتان است. تصمیم گیری زمانی دشوار تر می شود که فرزندی وجود داشته باشد یا رابطه مدت زمان طولانی بوده باشد. اما، نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که رفاه و خوشبختی شما حرف اول را می زند. هر تصمیمی که می گیرید، لزوماً یک گزینه از گزینه دیگر آسان نخواهد بود.

صحبت با یک مشاور واجد شرایط می تواند به شما در پردازش احساسات و گام مثبت در جهت مرحله بعدی زندگی کمک کند. آن ها شما را تشویق می کنند که از تاریخ شخصی خود ،یک دیدگاه جدید و عینی داشته باشید. همچنین، به شما این امکان را می دهد که بدون احساس سرزنش، اوضاع خود را درست کرده و تصمیم درستی بگیرید.

مزایای مشاوره خیانت

اگر تصمیم دارید که رابطه خود را با شریک زندگی خود دوباره بسازد، مشاوره روابط می تواند بسیاری از جنبه های یک رابطه و خیانت و تأثیری که بر روابط و افراد درگیر داشته است را بیان کند. مشاوره زوجین وسیله ای قابل اعتماد برای کمک به افراد، پس از کشف خیانت است. خصوصاً که می تواند به مهار پریشانی و شوکی که خیانت به طور معمول در پی دارد، کمک کند. همچنین، یک محیط کنترل شده و ایمن فراهم می کند که در آن افراد می توانند تصمیم درستی را اخذ نمایند.

مشاوره روابط می تواند به شما کمک کند تا خیانت را بپذیرید و درک کنید. در عین حال شما را در یک روند بهبودی و رشد که شامل: تقویت پیوندها، بازسازی اعتماد بی جا و یادگیری برقراری ارتباط بهتر است، راهنمایی می کند. این بسیار مهم است که به افراد کمک می کند تا بخشش را به عنوان یک گزینه ببینند تا به هر دو فرد کمک کند تا به جلو حرکت کنند.

یکی دیگر از جنبه های مهم مشاوره زوجین نحوه پرداختن به هرگونه مسئله اساسی است که ممکن است منجر به خیانت شود. این می تواند باعث ایجاد آگاهی و درک در مورد دلیل وقوع خیانت و آنچه در آینده می تواند انجام شود تا از تکرار آن جلوگیری کند. یک درمانگر همچنین ممکن است با کاوش در نقاط قوت و ضعف آن ، به روشن شدن ماهیت واقعی رابطه کمک کند. این ممکن است الگوهای ناسالم مانند وابستگی مشترک یا سو استفاده عاطفی را نشان دهد، که در درمان نیز بررسی خواهد شد.

مزایای مشاوره خیانت تلفنی و حضوری

مشاوره خیانت به صورت کلی دارای مزایای زیادی است. اما هر کدام از انواع مشاوره های تلفن یا آنلاین و حضوری دارای مزایای متفاوتی است. ما در مقاله ای جداگانه و مفصل در رابطه با مزایای مشاوره تلفنی و حضوری توضیح داده ایم. در ادامه برخی از مزایا را بیان خواهیم کرد.

مزایای مشاوره تلفنی یا آنلاین

 • با مشاوره تلفنی و آنلاین در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید.
 • از رفت و آمد و دردسر در یافتن پارکینگ در امانید.
 • زمانی که صرف رسیدن به نوبتتان می شود را هدر نمی دهید.
 • از محلی که خودتان دوست دارید با مشاورتان رابطه برقرار می کنید.

مزیت های مشاوره حضوری

 • مشاوره حضوری بیشتر مورد اعتماد است.
 • مشاوره حضوری امنیت بیشتری دارد.
 • مشاوران و مراجعان رابطه همدلی و همدردی برقرار می کنند.

مزایای مشاوره خیانت تلفنی و حضوری

آموزش برخورد مناسب با خیانت زن در مشاوره خیانت

زمانی که مردان توسط همسرانشان با خیانت مواجه می شوند عصبی شده و نمی دانند چه کاری انجام دهند. در این صورت اگر نزد مشاور رفته و از او کمک بگیرند، بهترین برخورد و تصمیم را خواهند گرفت.

در مناسب ترین برخورد با خیانت زن روش هایی وجود دارد که عبارتند از:

 • حفظ آرامش

درست است که در زمان رو به رو شدن با خیانت حفظ آرامش دشوار است اما، بسیار کمک دهنده و مفید می باشد. مردان باید در این زمان آرامش خود را حفظ کرده و با کمک یک مشاور و متخصص تمامی جوانب خیانت را بسنجند. در این صورت می توانند بهترین تصمیم را برای ادامه یا طلاق، اتخاذ نمایند.

 • تخلیه احساسات به درست ترین روش

برخی از مردان پس از مواجهه با خیانت داد و فریاد کرده و حتی وسایل اطراف را می شکنند. این بدترین کار ممکن است. مردان باید در این زمان احساسات خود را از طریق روشی صحیح تخلیه کرده و حتی به باشگاه ها رفته و در آن جا احساسات بد را تخلیه کنند.

 • در رابطه با خیانت با همسر خود صحت کنند

ممکن است که مردی توهم خیانت را داشته باشد در صورتی که خیانتی اتفاق نیوفتاده است. در این صورت وقتی با همسر خود صحبت کنند و متوجه شوند که آیا خیانت رقم خورده یا خیر می توانند تصمیمی بگیرند. همچنین ممکن است بنا به دلیلی این اتفاق رقم خورده باشد که با صحبت کرده می توان آن را حل کرد.

 • زمان دادن به خود

مردان پس از مواجهه با خیانت بهتر است قبل از این که تصمیمی را اتخاذ نمایند بهتر است که به خود زمان دهند. ابتدا آن ها شوکه شده و نمی دانند که چه می کنند. اما، با گذشت زمان اوضاع آرام تر شده و می توانند به وضوح همه چیز را ارزیابی نمایند.

گرفتن تصمیم نهایی یکی از مناسب ترین برخورد ها با خیانت زن در مشاوره خیانت

مردان زمانی که احساسات خود را تخلیه کرده و به خود زمان داده و دلیل خیانت را متوجه شوند، می توانند بهترین تصمیم را بگیرند. مشاوران در این مرحله نقش پر رنگی دارند. زیرا کمک مشاوران باعث می شود تا افراد تصمیمی را از سر لجبازی یا تعصب نگیرند.

آموزش برخورد مناسب با خیانت مرد در مشاوره خیانت

همان طور که مشاوران بهترین برخورد با خیانت زن را به مردان ارائه می دهند، به زنان نیز در مواجهه با خیانت مرد کمک می کنند. در واقع مشاوران بهترین و مناسب ترین برخورد با خیانت مرد را به زنان آموزش داده و در تصمیم گیری برای ادامه یا جدا شدن، کمک می کنند.

آموزش برخورد مناسب با خیانت مرد در مشاوره خیانت

خود را سرزنش نکنید

برخی از زنان زمانی که می فهمند مردشان به آن ها خیانت کرده، خود را سرزنش می کنند. در واقع آن ها فکر می کنند که حتما مشکل یا ایرادی داشته اند که همسرشان به آن ها خیانت کرده است. در این صورت به سرزنش کردن خود اقدام کرده و خود را بیش از پیش ناراحت می کنند.

نسبت به نفر سوم بی اهمیت باشید

اهمیت دادن بیش از حد به شخص سوم، چیزی را درست نمی کند. این که بدانید او کیست؟ چه شکلی است؟ کجا زندگی می کند؟ و غیره، کمکی به شما نمی کند. بلکه، دانستن این مسائل سبب می شود تا بیشتر اذیت شوید. پس سعی کنید به جای تجمع توجه به نفر سوم، حال خود را بهتر کنید و از نظر روحی بهبود پیدا کنید.

به دنبال توجیه خیانت نباشید

برخی از زنان زمانی که همسرشان به آن ها خیانت می کند در ابتدا به دنبال توجیه این کار هستند. با خود می گویند حتما مشکلی داشته که خیانت کرده است. به خود می گویند حتما من مشکلی داشتم که او خیانت کرده است و سایر موارد. این کار باعث می شود تا دلیل اصلی خیانت را نیافته و نتوانید آن را رفع کنید.

کمک گرفتن از مشاوره خیانت

صد در صد کمک گرفتن و تعریف کردن این مسئله برای همه کار درستی نیست. زیرا هر کسی بنا به احساسات خود نظری را ارائه می دهد. این نظرات کمک کننده نیست و سبب می شود تا تصمیم اشتباهی را اتخاذ نمایید. اما، مشاوران بدون در نظر گرفتن احساسات شخصی عوامل را بررسی کرده و به افراد کمک می کنند.

به همسرتان گوش بسپارید

صحبت نکردن و تنبیه کردن همسر، کار درستی نیست. درست است که مواجهه با خیانت سخت است اما به یاد داشته باشید که صحبت نکردن مشکلی را حل نمی کند. زنان و مردان پس از خیانت هر چه از هم دور تر شوند، تصمیم درست گرفتن، سخت و سخت تر خواهد شد. پس زمانی که با خیانت مرد خود رو به رو شدید، حتما نزد او رفته و با او صحبت کنید. در این صحبت ها می توانید دلیل خیانت را دانسته و از احساسات او با خبر شوید.

درمان خیانت با کمک مشاوره خیانت

درست است که رو به رو شدن با خیانت همسری که به او اعتماد و علاقه داشته اید دشوار است. اما، اتمام این رابطه دشوار تر است. کمک و یاری گرفتن از مشاوران این امکان را برای افراد فراهم می کند تا عوامل متعدد را سنجیده و سپس نسبت به ادامه یا قطع رابطه، اقدام نمایند.

مشاوران، زمانی که می بینند می شود به ادامه این رابطه امیدوار بود، راه هایی را برای ادامه دادن بررسی کرده و ارائه می دهند. ما در مقاله ای جدا گانه در رابطه با چه راه هایی برای درمان خیانت های زناشویی وجود دارد؟ ارائه داده ایم. اما، در این مقاله نیز به طور مختصر برخی از آن راه ها را بیان خواهیم کرد.

بررسی واکنش های احساسی برای درمان خیانت در مشاوره خیانت

زمان مواجهه با خیانت ابتدا زوجی که خیانت دیده و سپس زوجی  که خیانت کرده، با احساسات مختلف رو به رو می شوند. زوجی که خیانت دیده، آزرده خاطر شده و بسیار غمگین و اندوهگین می شود. در این صورت فرد با کمک مشاور می داند که با افسردگی بعد از خیانت چه کند. در مقابل، زمانی که فرد به همسر وفادار خود خیانت می کند احساس شرمندگی و گناه می کند. این زوج نیز می تواند با کمک مشاور، احساس گناه بعد از خیانت را بر طرف می کند.

دو راهی ماندن یا رفتن

افراد زمانی که با دوراهی رفتن یا ماندن در رابطه مواجه می شوند، نمی دانند باید کدام راه را انتخاب نمایند. مشاوران در این مرحله نقش اصلی را ایفا می کنند. زیرا مشاوران احساسات شخصی خود را در این موضوع دخالت نداده و ا دیدگاهی متفاوت و روشن، موارد و مسائل را بررسی می کنند. مشاوران به افراد کمک می کنند که آیا ماندن در رابطه کار درستی  است یا آیا رفتن از رابطه کار درست تری است؟

باز سازی اعتماد در مشاوره خیانت

افراد اگر پس از مواجهه با خیانت تصمیم در ماندن گرفتند، باید دوباره اعتماد را باز سازی کنند. باز سازی اعتماد یکی از راه های درمانی است که با کمک مشاور امکان پذیر می باشد. در واقع مشاوران کمک می کنند تا افراد دوباره با همسر خود رابطه ای گرم و پر از حس اعتماد بر قرار کنند.

تعهد دادن

تعهد دادن و پایبندی به تعهد در رابطه ای که یک بار خراب شده، سخت و دشوار است. اما هر دو طرف در رابطه ای که دوباره ایجاد شده، باید متعهد باشند. این تعهد باعث می شود تا به مرور زمان خیانت از ذهن ها پاک شده و زندگی ای سرشار از آرامش پایه گذاری شود.

مشاوران در تمامی مراحل خیانت نقش بسیار مهم و کاربردی ایفا می کنند. مشاوران ما در هما مشاور، به صورت حضوری و تلفن آماده هستند تا مشکلات شما مردم عزیز را بر طرف نمایند. کافی است که با ما در ارتباط باشید. راه های ارتباطی ما با شماره گیری تلفن های ما یا گذاشتن کامنت می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما