مشاوره خیانت مرد | انواع خیانت و مشاوره آن ها

مشاوره خیانت مرد | انواع خیانت و مشاوره آن ها

بی وفایی، بد قولی، عهد شکنی و خیانت، روابط زناشویی را متزلزل کرده و نابود می کند. افرادی که همسرشان خیانت کرده و با شخص دیگری وارد رابطه می شوند، پرخاشگر و عصبی می شوند. پس از آن احساساتشان تغییر کرده و غمگین و ناراحت می شوند. این افراد در زمان رو به رو شدن با خیانت، نمی دانند چه رفتار و واکنشی داشته باشند. مشاوره گرفتن و کمک یک درمانگر به نحوه مدیریت رفتار در این زمان بسیار موثر و مفید می باشد. خیانت جنسی، خیانت توافقی و غیره از جمله انواع خیانت هستند که نیاز به مشاوره خیانت مرد دارند.

تاثیر خیانت بر روی همسر با وفا

همان طور که گفته شد خیانت کردن باعث می شود تا پایه زندگی زناشویی متزلزل شود و یا از بین برود. در این زمان همسرانی که به شوهر خود وفادار هستند، از ادامه زندگی ناامید شده و احساس بدی دارند. برخی از این همسران این اتفاق را به دلیل داشتن عیب های خودشان می دانند. در واقع آن ها فکر می کنند چون عیبی دارند، همسرشان به آن ها خیانت کرده است.

این افراد بعد از خیانت افسرده شده و انگیزه ای برای ادامه زندگی ندارند. در واقع آن ها خود را سرزنش کرده و احساس افسردگی و شرمندگی دارند. کاهش بازدهی در محل کار، داشتن اضطراب شدید، کاهش اعتماد به نفس و سایر موارد، بخشی از احساسات همسران وفادار بعد از مواجهه با خیانت می باشند.

تاثیر خیانت بر روی همسر با وفا

انواع خیانت مرد

برخی از افراد فکر می کنند که خیانت کردن فقط عاطفی یا جنسی است. اما باید بگوییم که خیانت کردن انواع مختلفی دارد. انواع مختلف خیانت، شامل موارد زیر می باشند:

خیانت جنسی یکی از انواع خیانت که نیازمند مشاوره خیانت مرد است

به برقراری ارتباط و تمایل به برقراری ارتباط با سایر افراد به جز همسر، خیانت جنسی می گویند. خیانت جنسی خود دارای انواع مختلفی می باشد. در واقع خیانت جنسی، به سه دسته مختلف تقسیم می شود.

  • خیانت کلامی: خیانت کلامی به این معنی است که افراد در رابطه با روابط جنسی در فضای مجازی یا در سایر مکان ها فقط صحبت می کنند. اما، این افراد رابطه جنسی برقرار نمی کنند و فقط از طریق کلام احساسات خود را بیان می کنند.
  • خیانت ذهنی: خیانت کردن به صورت ذهنی یعنی یک فرد در ذهن خود با شخصی به جز همسر خود ارتباط جنسی برقرار می کند. در این نوع خیانت فرد با شخص مورد نظر ارتباط جنسی یا عاطفی یا غیره ندارد و فقط در ذهن خود او را تجسم می کند.
  • خیانت رفتاری: خیانت رفتاری به معنی برقراری رابطه جنسی، با شخصی به غیر از همسر خود فرد می باشد. در این نوع خیانت فرد به صورت فکری یا ذهنی خیانت نمی کند و با فرد رابطه جنسی برقرار می کند. این نوع خیانت در بین مردان شایع تر از زنان می باشد.

خیانت عاطفی

به جز خیانت جنسی، نوعی دیگر از خیانت نیز وجود دارد که به آن خیانت عاطفی می گویند. خیانت عاطفی همان طور که اسم آن مشخص است خیانت کردن به معنای برقراری رابطه عاطفی با فردی به غیر از همسر می باشد. در واقع افراد در این نوع خیانت، از نظر جنسی با هم رابطه ندارند اما از نظر عاطفی با یکدیگر رابطه بر قرار کرده اند. این نوع خیانت، بر خلاف خیانت جنسی، در بین زنان شایع تر می باشد. زیرا بانوان در رابطه بیش از برقراری رابطه جنسی نیازمند برقراری رابطه عاطفی می باشند.

انواع خیانت مرد

خیانت عاطفی و جنسی

خیانت عاطفی و جنسی، همانند نام خود، ترکیبی از خیانت جنسی و عاطفی می باشد. در واقع در این نوع از خیانت، فرد هم از لحاظ جنسی و هم از لحاظ عاطفی خیانت می کند. به عبارتی دیگر فرد هم با شخصی به جز همسرش، رابطه جنسی و عاطفی، برقرار می کند. در واقع این نوع از خیانت زمانی شکل می گیرد که فرد ابتدا خیانت جنسی یا عاطفی کرده باشد. سپس، این خیانت تغییر شکل داده و هر دو نوع خیانت را در بر می گیرد.

خیانت توافقی

شاید شما نیز با شنیدن نام این نوع از خیانت تعجب کرده و ندانید که معنی آن چیست. اما، خیانت توافقی خیانتی است مکه در سال های اخیر در میان زوجین شایع شده است. در این نوع خیانت زن و مرد با هم توافق می کنند که هر کدام از طرفین که خواست می تواند با شخص دیگری ارتباط برقرار کند. در واقع آن ها با هم صحبت کردند و از خیانت یکدیگر ناراحت نمی شوند. در این نوع خیانت، هیچ کدام از زوجین خیانتکار شناخته نشده و دیگری نمی تواند او را متهم به اشتباه کردن کند. اما این نوع خیانت برای آینده این زوج و یا در صورت وجود فرزند، برای آینده فرزندان بسیار مضر و زیان بار است.

مشاوره خیانت مرد

افراد زمانی که خیانت می کنند فرقی نمی کند که کدام نوع از خیانت، مرتکب اشتباه شده اند. در این زمان برخی بنا به دلایل مختلف خیانت می کنند و برخی خودشان نیز نمی دانند برای چه خیانت کرده اند. برخی از افراد پس از خیانت تصمیم می گیرند که از همسر خود عذر خواهی کرده و اشتباه خود را جبران کنند. اما، آن ها نمی دانند که چگونه با همسر خود صحبت کنند و این اشتباه را جبران کنند. در این زمان مشاوران نقش پر رنگی را ایفا می کنند. آن ها با خیانت مشاوره مرد راه حل خیانت را می یابند.

 مشاوران در ابتدا، نوع خیانت را تشخیص داده و طبق آن، راه حلی را ارائه می دهند. در خیانت جنسی، مشاوران به دنبال کمبود های جنسی فرد و یا مشکلات زناشویی فرد می گردند. سپس دلیل آن را بررسی کرده و برای آن راه حلی را بیان می کنند. در خیانت عاطفی نیز، کمبود های عاطفی فرد و زندگی مشترک فرد را جست و جو می کنند. پس از جست و جو و یافتن دلیل، برای برطرف کردن آن می کوشند. برای سایر نوع های خیانت نیز، مشاوران ابتدا دلیل آن را یافته و سپس آن را بر طرف می کنند.

علاوه بر این موارد، مشاوران با کمی کنکاش، احساس یک مرد بعد از خیانت، نشانه های مردان متاهل خیانتکار، علل و عوامل خیانت و غیره، راهکار هایی را ارائه می دهند. در واقع مشاوران کمک می کنند تا زندگی زناشویی افراد در صورت امکان ترمیم شده و رنگ و بویی جدید داشته باشد. مشاوران ما در هما مشاور نیز به شما مردم فهیم در این زمینه های یاری می دهد.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما