فیلم پورن چیست و دیدن آن چه پیامدهایی دارد؟

فیلم پورن چیست و دیدن آن چه پیامدهایی دارد؟

پورنوگرافی یکی از صنایع چند میلیاری در جهان است که به مدد کارتل‌های بزرگ تجاری، توانسته عرف و فرهنگ جوامع را تخریب کند و آن را به بی بند و باری بکشاند. پورنوگرافی و یا هرزه نگاری، امروزه به عنوان یکی از بزرگترین معضلات و آسیب‌های جامعه شناخته می‌شود که توانسته به طرز قابل توجهی، بنیان خانواده را تخریب کند. با بررسی این اینکه فیلم پورن چیست و دیدن آن چه پیامدهایی دارد، به تصویر درستی از پورنوگرافی خواهید رسید. ناهنجاری های جنسی و اختلال در عملکرد مغز، از پیامدهای این فیلم‌ها است.

پورنوگرافی و فیلم پورن چیست؟

منظور از پورنوگرافی، فیلم‌های مستهجن و غیر اخلاقی است که از آن به عنوان فیلم های پورن یاد می شود. در این فیلم ها، روابط جنسی به شکلی غیرمتعارف و غیر معمول به تصویر کشیده می شود. برخی بر این باورند که با تماشای این نوع فیلم ها می توانند شیوه های مختلف رابطه جنسی را آموزش ببینید و به رابطه زناشویی خود تنوع دهند. باوری کاملاً اشتباه. زیرا پوزیشن‌های به کار رفته در این نوع فیلم ها، مناسب افراد عادی نیست!

بازیگران این فیلم های مستهجن، عمدتاً غیر معمول و جذاب هستند. اما آن ها با افراد عادی تفاوت دارند. برخلاف آنچه که بازیگران پورنو نمایش می دهند، هیچ زنی دوست ندارد رابطه جنسی را با چند مرد مختلف و به طور همزمان تجربه کند! همین عامل منجر می شود، افرادی که به تماشای چنین ویدئوهایی می نشینند، میان دنیای پورنو و جهان واقعی دچار سردرگمی شوند. علاوه بر این، منجر می شود تا در زندگی واقعی، عزت و احترام زنان و مردان، بر اساس جسم و اندام جنسی همسرشان باشد و نه هیچ!

 

 

همچانکه اندام بازیگران فیلم های پورن، تعیین کنندۀ میزان احترام و عشق است. هر چقدر تشابه شما با این افراد بیشتر باشد و حرکات آن ها را بهتر تقلید کنید، عزت و احترام بیشتری دریافت می کنید. در غیر این صورت شما لایق عشق و توجه همسرتان نیستید!

پیداست که تماشای فیلم های مستهجن، علاوه بر اینکه موجب انحرافات جنسی می شود، دیدگاه افراد را نسبت به جنسیت زن و مرد تحت تأثیر قرار می دهد. در کنار این، انتظارات همسران نسبت به رابطه جنسی، کیفیت و کمیت آن، به طور نادرستی بالا می‌رود.

پورنوگرافی و فیلم پورن چیست؟

 

پیامد تماشای فیلم پورن چیست؟

پیرامون عوارض و پیامدهای منفی فیلم پورن، باورهای متفاوتی وجود دارد. اگرچه اغلب کارشناسان به عوارض این نوع فیلم ها آگاهند. در مقابل، باورهای غلطی نیز در مورد آن وجود دارد. ابتلا به بیماری‌های شخصیتی، جنسی و جسمی در کنار تحریک افراد به آزار کودکان و تجاوز عنف، تنها بخشی از زوایای پنهان و آشکار صنعت آلوده پورنوگرافی است. پیامدهای این موضوع اگرچه در افرادِ مختلف متفاوت است، اما تأثیر تماشای فیلم پورن بر مردان بیشتر است. چرا که دو سوم تماشاچیان فیلم های پورن، مردان هستند. در هر صورت، پیامد گرایش و تماشای فیلم های مستهجن تنها یک چیز است؛ اعتیاد و تباهی!

1- ناهنجاری‌های جنسی از پیامد فیلم های پورن

تماشای فیلم های پورن، منجر به تحریک میل جنسی شما می شود. زمانی که شریک جنسی نداشته باشید، مسلماً با تماشای این نوع فیلم ها به خود ارضایی روی می آورید؛ نوعی ناهنجاری جنسی که اولین پیامد منفی فیلم پورن شناخته می شود. این ناهنجاری به طرز قابل توجهی می تواند زندگی فردی و اجتماعی شما را دگرگون کند.

روند خود ارضایی در پس تماشای مکرر، سیر صعودی خواهد داشت. چرا که احتمالاً شما نسبت به صحنه‌های عجیب و هیجان‌آور این ویدئوها خیال پردازی می کنید و ناخودآگاه تحریک می شوید. از این رو، با عطش سیری ناپذیری اقدام به استمناء می کنید. عوارض خود ارضایی جدی است! پس بهتر است از این کار دوری کنید و اگر قصد ازدواج دارید، پیش از تشکیل زندگی مشترک از آن دست بکشید.

2- بزرگترین تهدید برای ازدواج

زمانی که محرک جنسی شما چیزی به جز همسرتان باشد، نیازهای جنسی خود را طور دیگری برطرف می کنید. شما در یک دنیای تخیلی زندگی می کنید. از این رو، هیچیک از واقعیت های جنسی برایتان خوشایند و تحریک کننده نمی‌شود. پورنوگرافی شما را در مسیری قرار می دهد که روابط جنسی حرف اول و آخر را می زند. در این حالت، روابط زناشویی شما بدون عشق، بدون تعهد و با سردی پیش می رود. طولی نمی کشد که شما اخلاقیات را کنار گذاشته و همسر خود را به شکل بازیگران پورن می بینند. اعتیاد به پورنوگرافی، می تواند پسران امروز را به مردان متأهل خیانتکار آینده تبدیل کند.

از آنجایی که فضای حاکم در این فیلم ها خشونت است، طبیعتاً شما نیز حرکاتی خشن و غیر احساسی در رابطه انجام می دهید. اینطور که از آمار طلاق ها بر می آید، تاثیر فیلم های مستهجن در روابط زناشویی بسیار جدی است. بنابراین می توان گفت این عادت در شما می تواند منجر به جدایی همسر و فروپاشی زندگی مشترکتان شود.

عدم تمایل به ازدواج از پیامد تماشای فیلم‌های پورن

 

3- اختلال در عملکرد طبیعی مغز

محققان علمی بر این باورند که آسیبی که تماشای فیلم های پورن به مغز می زند، معادل مصرف الکل و مواد مخدر دارد. مغز شما در حالتی که به فیلم های پورن گرایش پیدا کرده اید، دقیقا مشابه مغز یک انسان الکلیک است. چرا که عملکرد مغز در حین رابطه جنسی و مصرف مواد مخدر یکسان است. این نوع فیلم ها دقیقا بخشی از مغز شما را مورد هدف قرار می دهند که وظیفه بروز خلاقیت و ایجاد حس خوشبختی را دارد.

مکانیسم اثر فیلم های پورن به گونه ی است که با افزایش ترشح هورمون های تستوسترون، دوپامین و اکسی توکسین، فعالیت مغز را به شکل تهدید کننده ای بالا می برد. تاثیرات ترشح دوپامین بیش از دو ساعت در حالت اوج خود باقی می ماند. لذا فرد در حین خودارضایی و تماشای فیلم پورن هیچگونه احساس خستگی نخواهد داشت. اما پس از کم شدن اثرات این هورمون ها عملکرد مغز تضعیف شده و حافظه و تمرکز خود به خود کم می شود.

از عوارض تماشای فیلم پورن، اختلال در عملکرد طبیعی مغز

 

4- ارائه معیارهای جدیدی از زیبایی

فیلم های سوپر، اساساً جذابیت‌هایی را به تصویر می‌کشند که در زنان عادی وجود ندارد. همچنین رفتارهای تحریک آمیزی را به نمایش می گذارند که تقلید آن در زندگی واقعی سخت و گاهی غیر ممکن است. واضح است که در این حالت، توقع جنسی افراد بالا می‌رود. در این صورت، زمانی که فرد با محرک واقعی روبرو می شود، تحریک نمی شود و سکس موفقی را تجربه نمی کند. از آنجایی که پاسخی برای این نوع انتظارات جنسی در دنیای واقعی وجود ندارد، به مرور نارضایتی و سرد مزاجی به سراغ زوجین می رود.

5- نگرش افراد را به جنس زن تغییر می دهد

در عموم فیلم های پورن، زنان تنها یک وسیله برای رفع نیازهای جنسی مردان دیده می شوند و در وضعیتی نابرابر با مردان قرار دارند. این تبعیض جنسی منجر می شود تا مردان در دنیای واقعی نیز همسران خود را بی ارزش و کم اهمیت بشمارند.

6- بی اعتمادی به همسر، پیامد پورن

بازیگران فیلم های سوپر، عموماً در نقش هایی ظاهر می شوند که یا به شدت منفعل هستند و یا ساده لوح و ابله به نظر می‌رسند. مردان نیز به راحتی به همسرشان خیانت می کنند و دست رد به هیچ زنی نمی‌زنند! با تماشای این ویدئوها، به طور ناخودآگاه یک تصویر نادرست از زندگی زناشویی در ذهن شما نقش می بندد و شما را نسبت به همسرتان بی اعتماد می‌سازد. همچنین زمینه‌ساز توهم خیانت همسر خواهد شد.

بی اعتمادی به همسر، پیامد پورنوگرافی

 

فیلم پورن و تعریف الگوهای نامتعارف

فیلم سوپر علاوه بر اینکه جزئیات رابطه جنسی را به شکل غیر حقیقی نشان می دهد، برخی روابط ناشایست را نیز عادی جلوه می دهد. برای مثال، ارتباط اعضای یک خانواده با یکدیگر، سکس با افراد متعدد در نوع همجنس و یا غیر همجنس، رابطه با افراد با وضعیت جسمی مختلف و یا ویژگی های سنی متفاوت. این الگوهای نامتعارف، زمانی که از دنیای مجازی پورنو به دنیای واقعی سرایت کند، منجر به انحرافات جنسی و ذهنی می شود. طوری که مردان تمام اطرافیان خود را به شکل طعمه جنسی می بینند و نسبت به رابطه با آنان خیال پردازی می کنند.

نتیجه گیری

فیلم های پورن با ترویج خشونت و رفتارهای حیوانی، زوج ها را از برقراری روابط عاطفی سالم و پرمعنا محروم می دارند. تماشای این نوع فیلم ها در سنین کم منجر به شکل گیری نگرش جنسیت زده در مردان می شود. همچنین، تنوع طلبی جنسی مردان را بالا می‌برد. هرچه سن فرد تماشاچی کم‌تر باشد، احتمال بروز آسیب و عوارض فیلم‌های پورن تشدید می شود. اگر به تماشای فیلم های مستهجن اعتیاد دارید، بد نیست با مشورت با مشاور جنسی، نسبت به درمان این نوع اعتیاد خطرناک قدم بردارید.

 

تماس-با-مشاوران-هما-مشاور

 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]
Summary
فیلم پورن چیست و دیدن آن چه پیامدهایی دارد؟
Article Name
فیلم پورن چیست و دیدن آن چه پیامدهایی دارد؟
Description
منظور از پورنوگرافی، فیلم‌های مستهجن و غیر اخلاقی است که از آن به عنوان فیلم پورن یاد می‌شود. ناهنجاری‌های جنسی و اختلال در عملکرد مغز، از پیامدهای این فیلم‌ها است.
Author
Publisher Name
همامشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما