علل درخواست و خطرات سکس گروهی چیست؟

سکس گروهی

سکس گروهی چیست؟

به رابطه‌ جنسی ای که بیش از 2 نفر در آن مشارکت داشته باشند، سکس گروهی گفته می‌شود.  به تعبیری دیگر توافقی بین دو نفر است که بخواهند شخصی دیگر را وارد رابطه جنسی خود کنند. این مشارکت می‌تواند از تماشا کردن روابط دیگری تا داشتن یک فعالیت جنسی در یک رابطه چند نفره را شامل شود. افراد در این رابطه می‌توانند ترکیبی از هر جنسیت یا هویت جنسی باشند. آمار دقیقی در این رابطه نمی‌شود ارائه داد ولی تمایل به سکس گروهی یک اختلال وانحراف جنسی است و خطرات بسیاری  دارد. غالبا در یک مهمانی خصوصی جنسی و یا در یک جمع نیمه عمومی انجام می‌گیرد.

انواع سکس گروهی

سکس گروهی انواع مختلفی دارد که رایج ترین آن سکس سه نفره (Threesome) است.

 • سکس سه نفره (Threesome)
 • گنگ بنگ (Gang bang)
 • سکس ضربدری (Swinger)
 • ارجی (Orgy)
 • بوکاتی (bukakke)
 • زنجیره دیزی (daisy chain)

انواع

علل گرایش مردان به سکس گروهی

 • داشتن چند شریک جنسی

بعضی از مردان به تجربه سکس همزمان با چند نفر علاقه نشان می‌دهند این تنوع طلبی جنسی مردان دلایل مختلفی دارد. با این حال سکس گروهی به یک مرد امکان آمیزش هر چند کوتاه ولی همزمان با چندین زن را می‌دهد. 

 • دیدن فیلم‌های پورن

یکی از تاثیرات تماشای پورن در مردان ایجاد تخیلات و فانتزی‌های ذهنی از جمله سکس گروهی می‌‍باشد. فرد برای رسیدن به فانتزی خود و هیجان و جذابیت بخشیدن به رابطه جنسی خود گرایش به سکس گروهی پیدا می‌کند. البته اکثرا این افکار در حد فانتزی در ذهن باقی می‌ماند و به مرحله عمل نمی‌رسد.

 • بایو سکشوال

بایو سکشوال به فردی گفته می‌شود که به هر دو جنس مرد و زن گرایش دارند از این رو خواستار برقرای سکس گروهی هستند. این یک اختلال است و فرد بایو سکشوال نیاز به مشاوره و درمان دارد.

 • تجدید قوای جنسی

افرادی که روابط جنسی خود را در حال افول می‌بینند. برای داشتن احساس قدرت و تجدید قوای جنسی خود به سکس گروهی فکر خواهند کرد. اغلب این مورد در افراد که از سن بالاتری برخوردارند اتفاق می‌افتد.

مشاهده پورن

علل گرایش زنان به سکس گروهی

 • روابط جنسی ناموفق

زنانی که احساس عدم موفقیت در زندگی زناشویی دارند و یا روابط جنسی ناموفقی را تجربه می‌کنند و حتی تنوع طلبی جنسی در زنان منجر می‌شود زن به سکس گروهی فکر کرده و ممکن است گرایش پیدا کنند.

 • نمایشگری جنسی

برخی نیز تمایل دارند در هنگام رابطه توسط دیگران مشاهده شوند و این تمایل سبب سکس گروهی می‌شود خواه نفر دیگر فقط تماشگر باشد و یا در رابطه فعالیت جنسی هم داشته باشد.

 • فانتزی‌های ذهنی

زنانی ممکن است که در ذهن خود فانتزی‌های جنسی مثل سکس گروهی را داشته باشند. در بیشتر مواقع در ذهن باقی می‌ماند و بصورت خیلی نادر منجر به عمل و سکس گروهی می‌شود. 

علل

خطرات سکس گروهی

سکس گروهی حتی اگر یکبار هم اتفاق بی‌افتد خطرات روحی و جسمی بر جای خواهد گذاشت مانند:

 • افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی

به دلیل اینکه رابطه جنسی بیش از دو نفر است در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری‌هایی مثل: ایذز، زگیل تناسلی، هپاتیت، سیفیلیس و… افزایش می‌یابد.

 • بارداری ناخواسته

راههای جلوگیری از بارداری در سکس گروهی سخت و امکان بارداری ناخواسته و سقط جنین بیشتر است.

 • اثرات منفی ذهنی و روانی

هم زن و هم مرد ممکن است دچار حسادت به نفر سوم شده و کم کم  اعتماد به نفس خود را از دست داده و فواید باورنکردنی رابطه جنسی تبدیل به یکسری احساسات منفی روحی برای فرد می‌شود. مثلا مرد در صورت انزال زودتر از فرد دیگر، دچار استرس و خود کم بینی خواهد شد. این اثرات منفی ذهنی به مرور می‌تواند حتی باعث افسردگی فرد شود.

 • جدایی

بعضی از زوج‌ها برای ترمیم رابطه آسیب دیده خود و کمی تنوع تن به چنین رابطه‌ای می‌دهند. در حالی که رضایت کامل از این موضوع ندارند و بعد از سکس گروهی اغلب مشکلات رابطه بیشتر شده و در اکثر مواقع منجر به جدایی می‌شوند.

 • خیانت

این رابطه برای فرد تازگی داشته و می‌تواند باعث شود چه زن چه مرد به شخصی در این رابطه گرایش بیشتری پیدا کند و سبب از بین رفتن اعتماد و در نهایت به زوج خود خیانت می‌شود و ممکن است این رفتار و اختلال در فرد همیشگی شود.

خطرات

به زنی که تقاضای سکس گروهی دارد چه واکنشی نشان دهیم؟

در مواردی به دلایلی که در بالا به آن اشاره شد زن از شما تقاضای سکس گروهی دارد. در ابتدا شاید در افکار خود از این کار لذت ببرید. ولی شما باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. آسیب‌های جسمی و روانی و سکس گروهی به شما وارد خواهد کرد گرفته تا امکان درگیری در حین رابطه و غیره… شما باید مشاوره بگیرید. در جلسه مشاوره دلایل این درخواست بررسی می‌شود و در صورت نیاز شروع به درمان این اختلال کنید.

به مردی که تقاضای سکس گروهی دارد چه واکنشی نشان دهیم؟

در مواردی مردی تقاضای سکس گروهی دارد. این نوع فانتزی‌ها می‌تواند ریشه در کودکی فرد و یا دلایلی که در بالا به آن اشاره کردیم باشد. این مرد از شما می‌خواهد که فقط یکبار این تجربه را انجام دهید. شاید شما به دلیل ترمیم رابطه خود یا کنجکاوی جنسی به این مسئله بخواهید فکر کنید ولی زنان حساس اند و ممکن است بعد از رابطه به شما احساس بی ارزشی، پشیمانی و غیره دست دهد. به شما نیز توصیه می‌شود مشاوره بگیرید تا از دلایل این درخواست آگاه شوید و اگر نیاز است همسرتان و یا مردی که این درخواست را از شما داشته تحت درمان قرار گیرد.

سکس گروهی

در نهایت

همانطور که گفته شد گرایش به سکس گروهی نشان دهنده اختلال در فرد و مشکلات در روابط جنسی زوجین است. بسیاری از افراد نیاز به مشاوره تخصصی دارند ولی از مشاوره حضوری خجالت می‌کشند و دچار استرس می‌شوند و در نهایت بدنبال حل مشکل نمی‌روند. توصیه می‌کنم با مشاوره تلفنی این مشکل را پیگیری کرده و راه حل‌هایی برای آن دریافت کنید.

تماس با همامشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما