علت تغییر رفتار پس از ازدواج

علت تغییر رفتار پس از ازدواج

اغلب گفته می شود که زوج های متاهل در طول سال ها بیشتر شبیه یکدیگر می شوند. اما آیا واقعاً ازدواج می تواند شخصیت شما را تغییر دهد؟ طبق تحقیقات جاستین لاونر، روان شناس دانشگاه جورجیا و همکارانش، شخصیت افراد پس از ازدواج تغییر می کند. ازدواج یکی از مهم ترین وقایع زندگی یک شخص است. زوجین به طور روزانه در تلاشند تا راهی برای سازگاری با یکدیگر بیابند. همین امر سبب می شود تا زوجین در شخصیت خود تغییراتی را تجربه کنند. تغییر رفتار پس از ازدواج دلایل دیگری همچون: افزایش استرس و اضطراب، فشار زندگی و غیره می باشند.  

برخی از تغییر رفتار پس از ازدواج

به طور کلی می توان گفت که برخی از افراد فکر می کنند که پس از ازدواج، قطعا می توانند اخلاق و رفتار همسر خود را تغییر دهند. اما برخی از افراد از تغییر کردن رفتار و اخلاق همسر خود ناراحت و ناامید می شوند. برخی از تغییرات رفتاری و اخلاقی افراد پس از ازدواج عبارت است از:

جذابیت ها شروع به کمرنگ شدن می کنند

قبل از ازدواج، ممکن است مرد شما را با هدیه، گل و غیره سورپرایز کند. اما، بعد از ازدواج احتمال اینکه این چیزها به آرامی از بین بروند، وجود دارد. او ممکن است دیگر برایتان گل نخرد و یا شما را با قرار های عاشقانه غافلگیر کند. اما، این بدان معنا نیست که او دیگر شما را دوست ندارد. او هنوز هم شما را دوست دارد، اما برخی از مردان فکر می کنند بعد از ازدواج نیازی به انجام چنین کارهایی نیست.

برای خوب به نظر رسیدن تلاش نمی کنند

فکر می کنید همسر جذاب شما حتی بعد از ازدواج هم متناسب و خوش تیپ باقی بماند؟ مردان هرگز وقت و انرژی خود را صرف ظاهر خود نمی کنند، چه قبل و چه بعد از ازدواج. اما، تغییرات جسمی پس از ازدواج یک واقعیت است. با استرس کاری و وقت شخصی کمتر، او ممکن است شروع به از دست دادن شکل و اندازه خود کند. بنابراین، برای تغییر ظاهری افراد پس از ازدواج آماده باشید.

بی علاقه بودن نسبت به همسر

زنان پس از این که تحت فشار بوده و مسئولیت های زیادی داشته باشند، به سختی می توانند عاشقانه رفتار کنند. زنان پس از ازدواج به سختی علاقه ای به رابطه جنسی پیدا می کنند و آتشی که باعث افزایش علاقه در زندگی زناشویی آن ها می شود، دیگر دیده نمی شود. این تغییرات خاصی است که بعد از ازدواج در یک زن مشاهده خواهید کرد. به یاد داشته باشید که در این شرایط همسر خود را تنها رها نکنید و با کمک هم زندگی را به روال سابق برگردانید.

برخی از تغییر رفتار پس از ازدواج

برخی از دلایل تغییر رفتار پس از ازدواج

این که رفتار خودتان یا همسرتان در زندگی تغییر کرده است نیاز به یافتن منشاء آن مشکل دارد. ما در ادامه مقاله چند دلیل که باعث تغییر رفتار همسر شما می شود را بیان خواهیم کرد.

عوامل استرس زا و اضطراب افزایش می یابد

ازدواج مسئولیت های مالی شخص را افزایش می دهد، خصوصاً برای مردان. مردان از نظر اجتماعی علاقه دارند که تنها در آمد زا خانه، خودشان باشند. این امر باعث می شود تا میزان استرس آن ها افزایش یابد. شوهر شما ممکن است ساکت شود یا استرس بیشتری داشته باشد، زیرا او نگران کار، پول، خانواده و غیره است.

اضطراب باعث ایجاد آسیب پذیری در برابر تغییر می شود. شما بیشتر از کارهای خود مضطرب می شوید و شروع به جستجوی مداوم راهی برای پنهان کردن اضطراب می کنید. اضطراب به عنوان تغییری در رفتار و ذهن شما حاکم است. میزان اضطراب در یک زن بعد از ازدواج افزایش می یابد.

سازگار کردن خود با شرایط

بعد از ازدواج، زن و مرد با مسئولیت های جدید و زیادی مواجه می شوند. زنان برای این که احساس و زندگی خود را از دست ندهند، سعی می کنند تا خودشان را با شرایط سازگار نمایند.  با گذر زمان، سازش و سازگاری جزئی از زندگی آن ها می شود. قبل از ازدواج، آن ها مجبور به سازش یا سازگاری در هیچ عاملی نبودند. اما ازدواج این تغییر را در آن ها به وجود می آورد.

برخی از دلایل تغییر رفتار پس از ازدواج

افزایش مسئولیت ها، یکی از دلایل تغییر رفتار پس از ازدواج

پس از ازدواج، مسئولیت زنان و مردان، افزایش می یابد. آن ها با بسیاری از مشکلات کنار می آیند که قبلاً این کار را نکرده بودند. آن ها در ابتدا از یک خانواده مراقبت می کنند که این بزرگ ترین تغییر است. تغییر خانواده ها زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. پیش از این آن ها دختر خانواده ای بودند که در آن زندگی شخصی و بدون مسئولیت احتمالی را سپری می کردند.

اما بعد از ازدواج این حالت تغییر می کند. آن ها مسئولیت پذیری بیشتری پیدا می کنند زیرا مسئولیت حفظ و نگهداری یک خانواده بر عهده آن ها می باشد. زنان ستون خانواده می شوند و آن ها نیاز ها و خواسته های همه را برآورده می کنند. بنابراین مسئولیت پس از ازدواج به بزرگترین تغییر در زندگی زنان تبدیل می شود.

فشار

 فشار داشتن همسر خوب، عروس خوب، مادر خوب، دختر خوب و … شما را از درون می خورد. زنان تمایل دارند که تحت فشار، فریاد بزنند و این برای ازدواج خوب نیست. در چنین شرایطی زنان تحت فشار قرار می گیرند و این فشار باعث تغییر رفتار و اخلاق آن ها می شود.

شما باید در صورتی که رفتار خودتان یا همسرتان در زندگی تغییر کرد، برای رفع آن تلاش کنید. برخی از افراد نیز قبل از ازدواج دچار مشکل می شوند که این مشکلات باعث دور شدن آن ها از هم می شود. مشکلاتی همچون: اختلافات مذهبی، فاصله سنی، اختلاف سطح تحصیلات و غیره. در صورتی که هر کدام از مشکلات را قبل و بعد از ازدواج تجربه کردید، حتما از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران ما در هما مشاور آماده کمک به شما عزیزان می باشند.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما