میتونم کمکتون کنم؟

شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چگونه است؟

شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چگونه است؟

شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چگونه است؟ سؤال متداولی که ممکن است به ذهن هر زن یا شوهر خیانت دیده ای خطور کند. مرد و زنی که بعد از خیانت همسرش، قصد طلاق دارد! با هما مشاور همراه باشید تا به پاسخ خود برسید.

شرایط طلاق بعد از خیانت زن

یکی از سؤالاتی که در مورد خیانت زن به شوهر مطرح می شود، این است که آیا مهریه در صورت خیانت زن به مرد همچنان باید پرداخت شود؟ پاسخ مثبت است. البته استثنایی هم وجود دارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

 حتی اگر زن رابطه نامشروع داشته، باز هم در هنگام طلاق می تواند مهریه خود را مطالبه کند. عدم مطالبه مهریه از جانب زن فقط در صورتی امکان پذیر است که با شوهرش به توافق رسیده باشد. یعنی بخواهند از طریق طلاق توافقی متارکه کنند.

علاوه بر مهریه، اجرت المثل نیز وجود دارد. یعنی اجرت المثل نیز باید توسط مرد پرداخت شود، مگر اینکه زن به دلایلی مانند به توافق رسیدن با شوهر یا ترس از آبرو، آن را ببخشد.

به طور کلی حق طلاق با مرد است. اگر مرد تقاضای طلاق دهد، رأی صادر می شود. اما ثبت طلاق منوط به تعیین تکلیف مهریه و اجرت المثل خواهد بود.

اگر زن مهریه خود را نبخشد، مرد ملزم به پرداخت آن است. اگر مهریه عندالإستطاعه باشد، هرگاه مرد استطاعت داشت، باید آن را پرداخت کند.

استثنایی وجود دارد که مرد را از دادن مهریه و اجرت المثل خلاص می کند. اگر در روز عقد، در سند ازدواج، مرد قسمت تنصیف اموال این سند را امضا کرده باشد، دیگر ملزم به پرداخت مهریه یا اجرت المثل نخواهد بود. به شرط آنکه به تشخیص دادگاه، حکم رابطه نامشروع زن، صادر شده باشد.

شرایط طلاق بعد از خیانت زن به شوهر چگونه است؟

 

شرایط طلاق بعد از خیانت همسر (شوهر)

همانطور که قبلاً گفته شد، قانون حق طلاق را به مرد داده است. زن تنها در یک صورت می تواند درخواست طلاق کند: در صورت اثبات عسر و حرج. اگر دادگاه صلاحیت عسر و حرج را تشخیص دهد و بپذیرد، زن می تواند طلاق بگیرد؛ حتی اگر شوهرش راضی به طلاق نباشد.

با اثبات رابطه نامشروع شوهر و گرفتن حکم در این مورد، با تشخیص دادگاه، امکان متارکه از طرف زن وجود دارد. به شرطی که دادگاه آن را از مصادیق عسر و حرج و از مصادیق بندهای 9 و 10 شرط های ضمن عقد بداند.

شرایط طلاق بعد از خیانت شوهر چگونه است؟

 

اطلاعاتی در مورد درخواست طلاق بعد خیانت شوهر

توجه داشته باشید که اثبات رابطه نامشروع همسر با عکس یا پرینت از صفحه موبایل او، تأثیری بر حکم قاضی برای طلاق ندارد. فقط ممکن است ضمیمه پرونده شود و دادگاه به آن استناد کند. در نهایت، این قاضی پرونده است که بر اساس شرایط، شخصیت زوجین و نوع ارتباط آن ها تصمیم نهایی را اخد می کند.

اگر مرد یک بار خیانت کرده باشد، آن هم در شرایطی که شما به عنوان همسر او، خانه را ترک کرده باشید، حق طلاق به شما تعلق نخواهد گرفت.

اگر سوء رفتارهای مرد مستمر باشد و این رفتارها در زندگی زوجین خلل وارد کرده باشد، قاضی حقّ طلاق را به زن می دهد. به شرطی که سوء رفتارهای مرد اختلال در زندگی زوجین از نظر قاضی محرز باشد.

آیا ارسال پیامک با محتوای عاشقانه می تواند حق طلاق را به زن بدهد؟ خیر. پیامک های غیر شرعی در روند دادگاه تأثیرگذار است و می تواند موجب آگاهی قاضی شود اما دلیل کافی نیست. زیرا در مورد پیامک و موارد مشابه مثل ایمیل و چت، امکان کارهایی مثل هک کردن وجود دارد. طبق ماده 125 قانون مدنی، هر کس مدعی حقی باشد، باید آن را ثابت کند.

شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چیست؟

 

تماس-با-مشاوران-هما

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 1 - امتیاز میانگین: 5]
Summary
شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چگونه است؟
Article Name
شرایط طلاق بعد از خیانت همسر چگونه است؟
Description
شرایط طلاق بعد از خیانت همسر، بسته به اینکه درخواست دهنده مرد باشد یا زن، متفاوت است. طلاق بعد از خیانت شوهر در صورتیکه موجب عسر و حرج باشد امکان پذیر است.
Author
Publisher Name
هما مشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما