راه و روش های دلجویی بعد از خیانت

راه و روش های دلجویی بعد از خیانت

شما به یک شریک زندگی خود خیانت کرده اید و حال آرزو می کنید که بتوانید از او دلجویی کنید. شما می توانید با انجام چند کار اعتماد او را مجدد به دست آورده و زندگی بهتری بسازید. قطع رابطه با نفر سوم، عذر خواهی کردن، مسئولیت پذیری و غیره، از جمله روش های دلجویی بعد از خیانت می باشند. ما در ادامه مقاله روش های دلجویی پس از خیانت را برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

روش های دلجویی بعد از خیانت

شما همه چیز را خراب کرده و به همسر خود خیانت کرده اید. اعتماد او را از بین برده و قلب او را شکسته اید. با این حال، به اشتباه خود پی بردید و آماده اید که همه تلاش خود را انجام دهید تا آن ها شما را ببخشند.

چگونه این کار را انجام می دهید؟ آیا نامه عذرخواهی می نویسید که در آن به راحتی بگویید “متاسفم”؟ آیا تا زمانی که عصبانیت آن ها از بین برود، همچنان با دیگران تماس می گیرید؟آیا سعی می کنید همه تقصیرات را به گردن آن ها بیندازید؟ آیا خود را توجیه می کنید و از بهانه های دروغین برای رفتار خود استفاده می کنید؟ چگونه به خاطر خیانت، عذرخواهی می کنید؟ برای یافتن این سوالات شما باید مراحلی را انجام دهید که این مراحل شامل موارد زیر می باشند.

قطع رابطه با شخص سوم

اولین اقدام برای دلجویی از همسرتان، قطع رابطه به طور کامل با شخص سوم است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تمام تماس های احتمالی با این شخص را متوقف کنید. به طور طبیعی شما این کار را می کنید؛ زیرا، این تنها کار صحیح است. آن ها را در شبکه های اجتماعی مسدود کنید. شماره آن ها را مسدود کنید و دیگر در مکان هایی که می دانید ممکن است با آن ها روبرو شوید، ظاهر نشوید. شما نباید این کار را برای به دست آوردن دوباره همسرتان یا اثبات چیزی انجام دهید. بلکه شما باید این کار را به دلیل اینکه اشتباه کرده اید، انجام دهید و می خواهید این شخص از زندگی شما خارج شود.

بفهمید که چرا این کار را کردید

شروع به تجزیه و تحلیل مشکلات رابطه خود کنید و سعی کنید بفهمید که چرا همه این کارها را انجام داده اید. این یکی از اولین سوالاتی است که هنگام رویارویی با شریک زندگی خود، از شما پرسیده می شود. بنابراین بهتر است پاسخی آماده داشته باشید. در روابط خود چه چیزی را از دست داده اید که سعی کرده اید در جای دیگری جستجو کنید؟ آیا از نظر عاطفی غافل شدید؟ آیا رابطه شما دچار بی رمقی شد؟ آیا به دنبال هیجانی بودید که مدتی است احساس نمی کنید؟

حتی وقتی به جواب هر یک از این سوال ها رسیدید، آن ها دلیل موجه خیانت کردن شما نیستند. مهم نیست که در روابط شما چه می گذرد، خیانت هرگز یک گزینه نیست. اگر رابطه شما اوقات سختی را پشت سر می گذارد، شما باید مانند یک بزرگسال بالغ رفتار می کردید و برای حل و فصل مسائل تلاش می کردید. اگر می دیدید که شما دو به عنوان یک زوج محکوم به شکست هستید، می توانستید به جای خیانت کردن، جدا شوید.

روش های دلجویی بعد از خیانت

تصمیم بگیرید که آیا رابطه ارزش جنگیدن را دارد

بعد از اینکه همه پاسخ ها را دریافت کردید، وقت آن رسیده است که روابط خود را تا حد ممکن واقع بینانه بررسی کنید. آیا واقعاً ارزش جنگیدن دارد و آیا بعد از این فاجعه می توانید دوباره با هم باشید؟ آیا شما و همسر شما قدرت و توانایی این را دارید که از ابتدا شروع کنید، بدون اینکه هرگز به گذشته نگاه کنید؟ یا اینکه این تلاش ها بی فایده است، زیرا در اعماق وجود، شما کاملاً آگاه هستید که نمی توانید موفق شوید؟ آیا فکر می کنید که در همان ابتدا دوباره خیانت نخواهید کرد؟ آیا با وجود این خیانت، شما دو نفر به اندازه کافی یکدیگر را دوست دارید تا کارها را به نتیجه برسانید؟

آیا شما آماده هستید هر کاری را فقط برای بازگشت این شخص انجام دهید؟ اگر فقط به دلیل عادت سعی دارید تا رابطه را ترمیم کنید و مطمئن نیستید که به زودی درگیر ماجرای دیگری نخواهید شد؟ شما به اندازه کافی به این شخص صدمه زده اید و آخرین چیزی که آن ها نیاز دارند این است که دوباره به او ضربه نزنید. با این حال، اگر فکر می کنید این چیزی است که ارزش جنگیدن دارد و شریک زندگی شما هم روح شماست، توبه کنید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا آن ها شما را ببخشند.

برای دلجویی بعد از خیانت، مفصل توضیح دهید

هنگامی که می خواهید به خاطر خیانتی که مردید عذر خواهی کنید، باید آماده بازجویی توسط شریک زندگی خود باشید. دروغ نگویید و بهانه نگیرید، زیرا این کار باعث عصبانیت بیشتر آن ها می شود. سعی نکنید آن ها را احمق فرض کنید و تا جای ممکن صادق باشید. مطمئناً، شما در مورد برخی از جزئیات جنسی صحبت نخواهید کرد. علاوه بر این، توجه داشته باشید که شریک زندگی شما احتمالاً بیش از آنچه تصور می کنید، می داند. بنابراین اجازه ندهید دوباره دروغگو شوید.

وقتی همسرتان از شما می پرسد که چرا خیانت کرده اید، واقعیت را به او بگویید. در مورد مدت رابطه، واقعی یا مجازی بودن آن، جنسی یا احساسی بودن رابطه و سایر موارد دیگر، اطلاعات درستی بدهید. به یاد داشته باشید که حقیقت را نمی توان پنهان کرد و همسر شما دیر یا زود به همه چیز پی خواهد برد. بنابراین، همیشه بهتر است شما باشید که همه چیز را به او بگویید نه دیگران.

مسئولیت کامل را بر عهده بگیرید

مهم نیست که شما یک رابطه طولانی مدت داشته اید یا کوتاه مدت یا مهم نیست چه مدت در رابطه بوده اید. شما بزرگسال هستید و آگاهانه تصمیم گرفتید بدون اینکه به احساس همسرتان فکر کنید، کار اشتباهی را انجام دهید. شما مسئول خیانت، آسیب ها و صدمه زدن به شریک زندگی خود و از بین بردن تمامی مسائل مهم بینتان هستید. شما مسئولیت کامل هر اشک و درد همسرتان را بر عهده دارید. بنابراین، شما تنها کسی هستید که باید مورد قضاوت قرار گیرید.

مسئولیت اشتباهتان را بر عهده بگیرید، زیرا، این کار درست است و به خاطر اینکه شما می خواهید، نه به این دلیل که از شما انتظار می رود. در صورت لزوم، یک نامه عذرخواهی صادقانه بنویسید و تمام احساسات خود را بر روی یک کاغذ بنویسید. به عنوان مثال: با گفتن به این جملات شروع کنید.”از کاری که انجام دادم متاسفم و قول می دهم دیگر هرگز این کار را نکنم.” این ایده خوبی است حتی اگر نامزد یا همسرتان از شنیدن صدای شما امتناع ورزد، با خواندن این نامه از احساسات شما مطلع می گردد.

بدون هیچ چشم داشتی عذرخواهی کنید

شما و همسرتان مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اید و زمانی را در کنار یکدیگر سپری کرده اید. شما دو نفر، برنامه ریزی های زیادی برای آینده و احساسات عمیقی با هم داشتید. مهم نیست که بعداً چه اتفاقی افتاده است، واقعیت این است که در یک زمان، این واقعیت رابطه شما بوده است. حتی اگر اکنون اثری از احساسات عاشقانه بین شما دو نفر دیده نشود. بنابراین، روابط شما سزاوار احترام است و همسرتان شایسته عذرخواهی صادقانه شماست. به خاطر داشته باشید که شما فریبکار هستید و لازم نیست شریک زندگی شما فرصتی دوباره برای شما فراهم کند. در حقیقت، او کاملاً حق دارد که شما را نبخشد.

به همین دلیل است که شما باید بدون هیچ چشم داشتی عذرخواهی کنید. با صراحت به او بگویید که می دانید در هیچ موقعیتی نمی توانید هیچ خواسته ای داشته باشید. فقط می خواهید او بداند که چقدر به شدت ناراحت هستید که این مشکل و ناراحتی را برای او ایجاد کرده اید. همچنین، مطمئن شوید که در خلوت عذرخواهی می کنید. از نوشتن نامه های عذرخواهی و ارسال آن ها در شبکه های اجتماعی یا درگیر کردن دوستان مشترک خود، خودداری کنید.  زیرا این موارد به شما کمک نمی کنند و خلوص نیت است که حائز اهمیت می باشد.

روش های دلجویی بعد از خیانت

برای دلجویی بعد از خیانت، به همسر خود زمان دهید

وقتی به کسی صدمه می زنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که یک عذرخواهی صادقانه تمام کارهایی را که انجام داده اید را پاک می کند. افراد برای پردازش کارها، پذیرفتن آن ها و در نهایت تصمیم گیری در مورد این که آیا شما مستحق بخشش هستید یا خیر، به زمان نیاز دارند. شریک زندگی شما نیز از این قاعده، مستثنی نیست. خیانت کردن وحشتناک است و طبیعی است که او از شما بخواهد برای مدتی مشخص دور بمانید تا در مورد تمام اتفاقات فکر کند. بنابراین، نخواهید تا جوابی را به سرعت به شما دهند.  

به او زمان لازم برای تصمیم گیری را اختصاص دهید. از طرف دیگر، اگر آماده صبر کردن نیستید، صریحاً به او بگویید و تاریخی را تعیین کنید که در آن، جواب نهایی خود را به شما دهد. از این مدت زمان، برای ایجاد اعتماد همسرتان، استفاده کنید.

برای دلجویی بعد از خیانت نزد مشاور بروید

بخشش خیانت و اعتماد سازی رابطه سخت است، اما می توان آن را انجام داد. بسیاری از مردم مایل به انجام کارهایی هستند، اما با وجود همه تلاش های خود، به راحتی موفق به انجام آن ها نمی شوند. آن ها به سادگی قادر به یافتن نقاط مشترک نیستند. اما، مطمئن هستند که می خواهند فرصت دوم را به رابطه خود بدهند. گاهی اوقات، همسر خیانتکار از پذیرفتن مسئولیت کامل امتناع می ورزد یا نمی تواند پاسخی به دلیل خیانتش بدهد. همچنین، ممکن است که نتواند همسر خود را ببخشد یا پس از بخشش، به او کینه ورزد. در این شرایط مشاوران بهترین یاری دهنده می باشند.

به هر حال متخصصان و مشاوران، برای این شرایط وجود دارند که به شما کمک می کنند و شما را به مسیر درست هدایت می کنند. همچنین، مشاوران در تمامی زمینه های خیانت همچون: راه های تشخیص خیانت، مناسب ترین برخورد با خیانت مرد و زن، افسردگی پس از خیانت و غیره، کمک می کنند. در حقیقت، اگر شریک زندگی شما پیشنهاد درمان و مشاوره زوجین را می دهد، آن را نشانه خوش شانسی خود بدانید. این یک نشانه قطعی است که او می خواهند همه چیز را درست کند و اینکه شما دو نفر می خواهید این رابطه را حفظ کنید.

اگر دو نفر تصمیم گرفتید که کمک گرفتن از مشاور بهترین گزینه است، دستورالعمل های مشاور را دنبال کنید. حتی اگر در ابتدا آن ها را دوست ندارید، زیرا هدف آن ها ترمیم پیوند شماست. مشاوران ما در هما مشاور نیز آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیز می باشند.

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما