دلایل تنوع طلبی جنسی مردان و درمان آن

دلایل تنوع طلبی جنسی در مردان و درمان آن

یکی از ویژگی‌هایی که امروزه در مردان جامعه بیش از پیش پر رنگ شده «تنوع طلبی جنسی مردان» است. دلیل عمده آن را می توان گسترش فضای مجازی دانست. دسترسی آسان به چنین فضاهایی از یک سو، تربیت نادرست در کودکی و نوجوانی و وجود حس تنوع طلبی کلی در آدمی، همگی زمینه ساز و دلیلی برای این ناهنجاری اجتماعی است. مشاوره‌های روان‌شناسی می تواند درمان خوبی برای این معضل باشد.

دسترسی به اینترنت از دلایل تنوع طلبی مردان

دلیل اصلی تنوع طلبی جنسی مردان در دنیای امروز، گسترش اینترنت و دسترسی بی وقفه به آن است. بسیاری از پسران جوان از این فرصت استفاده می کنند و ساعاتی از شب و روز خود را در صفحاتی که فحشا و بی بند و باری را رواج می دهند، می گذرانند. گذراندن وقتی از اوقات شب و روز، رفته رفته جزء عادات این پسران می شود. پسرانی که قرار است مردان آینده شوند و خانواده تشکیل دهند.

پایه و اساس روانی و فکری این مردان، در گذشته چیدمان صحیح و اصولی نداشته است. بنابراین، با کوچکترین عدم نارضایتی از همسر، بهانه ها و اختلافاتی رخ می دهد. این مردان اغلب بجای صحبت کردن با همسر و بر طرف کردن مشکلات، افکار نادرست و بعضاً پلیدی را در سر می پرورانند. گاهی نیز حس تنوع طلبی مردانه شان گل می کند؛ حسی که می تواند علت خیانت مردان شود.

ریشه اصلی تنوع طلبی جنسی مردان متأهل

نرسیدن به ارگاسم یا ارضای کامل جنسی را می توان دلیل اصلی تنوع طلبی جنسی مردان دانست. آنورگاسمی دلایل مختلفی دارد. دلایلی مثل بارداری همسر، دوری طولانی مدت از همسر، کمرنگ شدن روابط عاطفی زن و شوهر و سرد مزاجی. ناگفته نماند که یکی از اصلی‌ترین دلایل سرد مزاجی زنان، خود کمرنگ شدن روابط عاطفی همسرا با یکدیگر است.

در کمرنگ شدن روابط عاطفی، زن، مرد و یا هر دوی آن ها ممکن است مقصر باشند. گاهی تنوع طلبی جنسی زنان باعث می شود حتی با عواطف و احساساتی که از سمت مرد روانه می شود، زن بی اعتنایی نشان دهد. حالت عکس هم وجود دارد. بنابراین، روابط عاشقانه روز به روز کمتر می شود. طوری که ممکن است به طلاق عاطفی زن و شوهر منجر شود. اگر آن ها فرزندی داشته باشند، بحث تأثیر طلاق عاطفی والدین بر فرزندان نیز پیش خواهد آمد. تنوع طلبی جنسی بهانه‌ای می شود تا زمانیکه که عشق در روابط زناشویی کمرنگ می شود، ارضای جنسی کاملی وجود نداشته باشد. همین امر نا خودآگاه سب دور شدن همسران از یکدیگر می شود.

دلایل تنوع طلبی مردان و درمان آن

 

عواملی که بر تنوع طلبی جنسی مردان می افزاید

 • چشم چرانی.
 • تصاویر شهوت‌انگیز و فیلم‌های پورن.
 • تماشای فیلم های جنسی وحشیانه که اجرای آن از توانایی زوجین یا یکی از آن‌ها خارج است.
 • پوشش نامناسب زنان و دختران در جامعه و حتی خانواده.

تأثیر خانواده بر جلوگیری از تنوع طلبی مردان

خانواده در دو مرحله می تواند تأثیر بسزایی بر کاهش تنوع طلبی مردان و حتی جلوگیری از آن داشته باشد. مرحله کودکی و دوران نوجوانی. کودکی دوره ای از زندگی پسر شماست که می توانید با رفتار و حرکات صحیح در خانه، به طور غیر مستقیم، ذهن کودک را در دوره کودکی مشغول سازید. این باعث می شود فکر و ذهن کودک درگیر رویاها، افکار و بازی‌های کودکانه باشد. در دوران نوجوانی نیز با به کار گیری راهکارهایی می توانید ذهن پسر نوجوان خود را تا حدّ زیادی از گرایش به سمت حواشی مخرب دور کنید. راهکارهایی وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شود. اما بهتر است به آن ها توجه شود:

 • از تماشای فیلم‌های نامناسب همراه با فرزند خود پرهیز کنید. فیلم‌ها و سریال‌های خانوادگی نامناسب افکار فرزند شما را درگیر و منحرف خواهد کرد.
 • از تماشای موزیک ویدئوهای نامناسب همراه با فرزندان اجتناب کنید.
 • حتی به عنوان مادر خانواده، از پوشیدن لباس‌های نامناسب جلوی فرزند پسر اجتناب کنید.
 • پسر نوجوان خود را همراه با خود به مجالس زنانه نبرید.
 • رابطه خوب و دوستانه‌ای با فرزندتان داشته باشید.
 • اجازه ندهید فرزندتان دچار خلاء عاطفی شود.
 • اجازه دهید او بتواند مشکلات و شکست‌های خود را با شما درمیان بگذارد. اگر در کاری شکست خورد، او را به شدت سرزنش نکنید.
 • وسایلی مانند موبایل و تبلت را از سن کم در دسترس فرزند خود قرار ندهید.
 • دسترسی به اینترنت را برای او بی وقفه نکنید.
 • دوستان او را به خوبی بشناسید.
 • تا حدّ امکان فرزندتان را تنها نگذارید.
 • رابطه عاطفی خوبی با همسرتان داشته باشید.

برای درمان تنوع طلبی جنسی مردان چه کنیم؟

اگر می خواهید همسرتان را از این معضل خارج کنید، سعی کنید روابط خود را با او بهبود بخشید. توجه همه جانبه خود را بر او متمرکز کنید. در این صورت روابط عاطفی و عاشقانه تان پر رنگ می شود. از طرف دیگر، با بر طرف شدن نیازهای او از جانب شما، وابستگی او به شما بیشتر خواهد شد.

گاهی دلیل تنوع طلبی مردان اختلالات شخصیتی و روانی است. این جنبه ممکن است نیاز به درمان روان‌شناسی داشته باشد. با پیدا کردن یک روانشناس مجرب، می توان این حالت را بهبود داد. می توانید از مشاوره های هما مشاور نیز بهره ببرید. استفاده از مشاوره می تواند زمینه ساز بهترین روش‌های درمانی در چنین مواردی باشد.

درمان تنوع طلبی جنسی در مردان

تماس با مشاوران هما مشاور

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 2 - امتیاز میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما