میتونم کمکتون کنم؟

دلایل تنوع طلبی جنسی در زنان و درمان آن چیست؟

دلایل تنوع طلبی جنسی در زنان و درمان آن چیست؟

تنوع طلبی، به عنوان یک خصلت اخلاقی در ذات تمام انسان ها وجود دارد، اما درجات متفاوتی را شامل می شود. در درجات بالا و غیر معمول، تنوع طلبی به یک اختلال روحی تبدیل می شود و زمانی که به روابط زناشویی کشانده می شود، آن را در معرض نابودی قرار می دهد. متأسفانه در جامعه امروز، تنوع طلبی جنسی زنان به طور چشمگیری پر رنگ شده است. با بررسی اینکه دلایل تنوع طلبی جنسی زنان چیست به طور قطع به تصویر درستی از این اختلال روانی می رسیم.

اختلال تنوع طلبی در زنان چگونه است؟

یکی از دلایل گرایش به تنوع طلبی، کمبودهای روحی و عاطفی است. در یک نگاه کلی، می توان گفت زوج‌هایی که عشق و محبت را در کنار در زندگی زناشویی خود دارند، دچار لغزش نمی شوند. کمرنگ شدن عواطف، احساسات و عدم رضایت‌مندی از رابطه جنسی، محرک اصلی تقویت حس تنوع طلبی جنسی در زنان است.

زنانی که در زندگی زناشویی، توانایی حل تعارضات را ندارند و در روابط جنسی خود از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند، انگیزه بیشتری برای ایجاد تغییر در روابط خود دارند. این زنان یک نیرو محرک نسبتاً قوی را در خود حس می کنند. نیرویی که آن ها را به تنوع طلبی و انحرافات جنسی می کشاند.

میزان تنوع طلبی جنسی در زنانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند بیشتر است. این زنان در ابتدا، از منظر فکری و روحی دست به خیانت می زنند. سپس به طور عینی با ارتباط با پسران و یا مردان متأهل، سعی در ارضای حس تنوع طلبی خود دارند. حال آنکه فرو رفتن در این منجلاب، بیش از هرچیز به خودشان آسیب می زند.

اختلال تنوع طلبی در زنان چگونه است؟

 

علت تنوع طلبی جنسی زنان چیست؟

در یک نگاه کلی، چند عامل در شکل گیری و تشدید این اختلال موثر است:

  • روابط عاطفی زوجین به حدأقل ممکن رسیده و آن ها کششی به سمت هم ندارند.
  • ارضای جنسی به طور کامل و مطلوب رخ نمی دهد و مرد نسبت به این قضیه بی تفاوت است.
  • تماشای فیلم‌های پورن و نامتعارف.
  • سردمزاجی و ناتوانی جنسی مرد.

اساساً این عوامل زمانی که گرد هم می آیند، نوعی هیجان کاذب ایجاد می کند. این عوامل، زن را متقاعد می کند تا دست به انتخاب های دیگری بزند. این در حالیست که تمام این دلایل در کنار هر دلیل دیگری درمان‌پذیر است. لذا وجود این مشکلات در زندگی زناشویی نباید موجب سرکوب نیازهای روحی و جنسی شما شود. توجه داشته باشد که حس تنوع طلبی جنسی در زنان درست در چنین برهه های حساسی شکل می گیرد.

در ادامه، زن به دلیل عدم ارضای نیازهای عاطفی و جنسی، به دنبال حس تنوع طلبی خود می رود. او با این کار به اساس خانواده آسیب می زند. لذا توصیه می کنیم به این عوامل به چشم یک مشکل قابل حل نگاه کنید و درصدد برطرف نمودن آن برآیید.

علت تنوع طلبی جنسی زنان چیست؟

 

نشانه ها و ویژگی زنان تنوع طلب جنسی چیست؟

با شروع زندگی زناشویی، هیچ یک از زوجین با تنوع طلبی و کج رفتاری های جنسی دیگری کنار نمی آید. اختلافات جدی زمانی آغاز می شود که مرد متوجه حس تنوع طلبی جنسی در همسر خود می شود. گاهی ممکن است کشف این اختلال، منجر به جدایی زوجین شود. اما همواره توجه داشته باشید این نوع اختلال مانند سایر اختلالات روحی قابل درمان است.

اما بهتر است که این اختلال روحی را پیش از ازدواج در نامزد خود کشف کنید. در این صورت، می توانید آن را درمان کرده و سپس وارد زندگی مشترک شوید. تنوع طلبی جنسی زنان با چند ویژگی شاخص قابل شناسایی است.

  • آن ها در دوران مجردی خود در طول یک بازه مشخص، با چند نفر در ارتباط هستند.
  • همزمان با اتمام یک رابطه عاطفی، سراغ روابط بعدی می‌روند. بدون اینکه احساس ناراحتی شدیدی داشته باشند.
  • دوست دارند توجه تمام مردان را به خود جلب کنند. سپس سعی می کنند با آن ها روابط کوتاه مدت ایجاد کنند.
  • همچنان که نامزد دارند سراغ فیلم های پورن و غیر متعارف می روند.
  • از روابط بلند مدت که بر پایه ازدواج شکل می‌گیرد، فراری هستند.
  • میزان تعهد آن‌ها بسیار پایین است و خیلی زود شور و شعف روزهای اول را از دست می‌دهند.

اگر نشانه های ذکر شده را در نامزد خود یافتید، احتمال نتوع طلبی در او وجود دارد. تا زمانی که این مشکل در او حل نشده، نباید به فکر ازدواج با او نباشید. تجربه نشان داده است حالات تنوع طلبی، بعد از ازدواج به مراتب تشدید شده و از بین نمی رود.

ویژگی زنان تنوع طلب چیست؟

 

راههای درمان تنوع طلبی جنسی زنان چیست؟

پروسه درمان تنوع طلبی جنسی زنان طولانی مدت است، اما غیر ممکن نیست. از دیدگاه روانشناسان، افراد تنوع طلب، دچار اختلال جنسی هستند. این ناهنجاری موجب می شود تمرکز فرد بر خانواده و برقراری ارتباط بهتر با اعضای خانواده از بین برود. در مقابل، آن ها درگیر روابط فرا زناشویی می شوند.

یکی از راههای درمان تنوع طلبی جنسی زنان، تعامل با یک روانشناس مجرب و زبده است. در چنین تعاملاتی بانوان یاد می‌گیرند چگونه تمرکز خود را به زندگی برگردانند و دنباله رو انحرافات اخلاقی و حس تنوع طلبی خود نباشند.

حضور در جلسات مشاوره پیش از ازدواج نیز مؤثر است. آموزش ها به طور قابل توجهی موجب عدم انتقال حس تنوع طلبی دختران به زندگی زناشویی آنان می‌شود. اگر انسان تنوع طلبی هستید اما در اثر ایجاد یک ارتباط جدی آرام و قرار گرفته اید، هرگز فریب نخورید. چرا که ممکن است این حس موقت باشد و به مرور زمان سر و کله حس تنوع طلبی پیدا شود!

درمان تنوع طلبی جنسی زنان چیست؟

در هر صورت، مشکل تنوع طلبی جنسی در زنان همانند سایر اختلالات جنسی و روحی، قابل حل است. کافیست به طور دقیق و برنامه ریزی شده تحت درمان یک روانکاو و یا مشاور قرار بگیرید تا این حس تقلیل یافته و از بین برود. هما مشاور در این امر یاری‌گر شماست.

نتیجه گیری

همانطور که تنوع طلبی جنسی مردان هیچ توجیهی ندارد، تنوع طلبی جنسی زنان نیز قابل توجیه نیست. این ناهنجاری، یک رفتار درونی است که می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در هر صورت توصیه می کنیم این اختلال را خوب بشناسید و دلیل بروز آن را در خود و یا همسرتان کشف کنید. سپس درصدد درمان آن برآیید. چرا که روند طولانی مدت این ناهنجاری در ذهن و روان یک زن، موجب نهادینه شدن آن می شود و ممکن است تا آخر عمر همراه وی بماند. این ناهنجاری یکی از دلایل خیانت زنان است.

نویسنده مقاله: سمیه کریمی

ویرایش و سئو مقاله: سحر کوه فر

 

تماس-با-مشاوران-هما

 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 1 - امتیاز میانگین: 5]
Summary
دلایل تنوع طلبی جنسی در زنان و درمان آن چیست؟
Article Name
دلایل تنوع طلبی جنسی در زنان و درمان آن چیست؟
Description
یکی از دلایل تنوع طلبی جنسی در زنان، کمبودهای روحی، روانی و عاطفی است. مشاوره با یک روان شناس مجرب، یکی از راههای درمان تنوع طلبی جنسی زنان است.
Author
Publisher Name
هما مشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما