در برابر خیانت زنان چه کاری باید انجام دهیم؟

خیانت زنان

بسیاری مردان پس از اینکه مورد خیانت قرار می‌گیرند دچار ضربه شدید عاطفی شده و نمی‌دانند که باید چه واکنشی نشان دهند. اگر این اتفاق برای شما هم افتاده باشد ممکن است تنها به گزینه‌هایی مانند انتقام، نادیده گرفتن وی، طلاق عاطفی و یا  جدایی فکر کنید. در این صورت ممکن است بدون توجه به عوامل خیانت، تصمیمات شتاب زده ای بگیرید که باعث وخامت اوضاع شود. فراموش نکنید که در این شرایط مهم ترین مسئله اینست که بعد از خیانت چگونه رفتار کنیم . اگر تصمیم بگیرید که همسرتان را ببخشید، ترمیم اعتماد از دست رفته یکی از اصلی ترین چالش های پیش رو خواهد بود. گاهی اوقات دانستن علت خیانت زنان می‌تواند به دادن شانس دوباره به زندگی با همسرتان کمک کند. به راستی اگر مردی بخواهد خیانت همسرش را ببخشد، بهترین واکنش چیست؟ 

کشف رابطه نامشروع

خیانت یکی از اتفاقات تلخی است که در بعضی خانواده‌ها رخ می‌دهد. البته در نظر داشته باشید توهم خیانت همسر که مسئله ایست مربوط به روان فرد که باید با مراجعه به یک روانشناس به آن پرداخت و مشکل را ریشه یابی و حل کرد. اتهام بی پایه و اساس می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به شما و رابطه تان وارد کند. ولی اگر احساس می‌کنید همسر شما قطعا یک رابطه نامشروع دارد، راه های تشخیص خیانت را به خوبی بررسی کنید تا از این موضوع به طور کامل مطمئن شوید. مدارک شما باید واقعی و منطقی باشد تا ثابت کند همسر شما یک رابطه نامشروع دارد.

رابطه نامشروع

در برابر خیانت زنان چه کاری باید انجام دهیم؟

همسران وقتی با خیانت روبرو می‌شوند اغلب  از شخصی که به آنها خیانت کرده دوری می‌کنند. اما گاهی همسر تصمیم می‌گیرد به جای طلاق،  زندگی را مجددا بسازند و حتی با تصحیح اشتباهات گذشته، روابطشان را قوی‌تر از قبل کنند و زندگی آسیب خورده خود را مجددا بازسازی و ترمیم کنند.

1.احساس خشم طبیعی است

احساس خشم، عصبانیت و یا حتی انتقام در چنین شرایطی طبیعی است. از هرگونه تصمیم و اقدام سریع خود‌داری کنید وقتی تحت تاثیر هیجانات شدید هستید، زمان مناسبی برای واکنش نشان دادن نیست. در صورت امکان مدتی از همسر خود فاصله بگیرید. در کنار دوستان و  کسانی که به آنها اعتماد دارید زمان بگذرانید و در مورد این موضوع با مشاور متخصص صحبت کنید. سپس وقتی آرام‌ تر شدید با همسر خود صحبت کنید.

احساس خشم

2.صحبت کردن

با همسر خود صحبت کنید دلایل خیانت او را جویا شوید و در ذهن خود تجزیه و تحلیل کنید که چرا چنین اتفاقی افتاده است. بعد از این گفتگو می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر این دلایل قابل برطرف شدن است و آیا می‌خواهید با همسرتان به زندگی با تغییرات ادامه بدهید و او را ببخشید یا خیر؟ صحبت کردن در مورد خیانت همسرتان می‌تواند سبب شود احساس ضعف کنید. بنابراین حائز اهمیت است که احساس قدرت و خود مختاری را در خود پرورش دهید.

 

صحبت کردن

3.یافتن دلایل خیانت زنان

زنانی که خیانت می‌کنند می‌دانند که اینکار چه آسیب جبران ناپذیری به رابطه آنها می‌زند. با صحبت کردن سعی کنید دلایل اصلی را پیدا کنید. دلایل رایج خیانت زنان می‌‍تواند شامل موارد کلی زیر باشد:

  • تنهایی و بی توجهی
  • عزت نفس پایین
  • انتقام از همسر
  • رابطه کسل کننده و بدون هیجان
  • فقدان رابطه جنسی در خانه
  • تنوع طلبی جنسی
  • سردی و فقدان صمیمیت در خانه
  • پایان دادن به ازدواج

 

4.اعتماد کردن بعد از خیانت زنان

هر فردی واکنش متفاوتی نسبت به خیانت همسرش نشان می‌دهد. احساس بی اعتمادی به همسر پس از خیانت امری کاملا طبیعی می‌باشد. اما اگر زن اظهار پشیمانی کرد و تصمیم گرفتید که فرصتی دوباره به زندگیتان بدهید، باید دست از سرزنش همسرتان بردارید و خیلی واضح به او بگویید که از او چه می‌خواهید تا دوباره بتوانید به او اعتماد کنید. 

اعتماد کردن

5.برقراری دوباره امنیت بعد از خیانت

اگر شما می‌خواهید به زندگی با همسرتان ادامه دهید باید اطمینان حاصل کنید که او با فرد دیگر قطع ارتباط کرده است و دیگر رابطه نامشروع ندارد. ممکن است حتی درخواست‌هایی از همسر خود داشته باشید. مانند دادن اطلاعات صادقانه از برنامه‌های کاری یا تماس‌های تلفنی، تغییر محل زندگی، قطع ارتباط با برخی از افراد و غیره. زن نیز باید فداکاری‌هایی جهت برقراری دوباره احساس امنیت شما در رابطه انجام دهد تا لطمه‌ای را که خود به رابطه زده است جبران کند.

برقراری امنیت

 6.بازنگری در ازدواج

برای ترمیم رابطه فقط اعتماد کردن و حس امنیت کافی نیست بلکه هر دو به کمک هم، باید در ازدواج بازنگری کنید. نقاط ضعف رابطه خود را شناسایی و بررسی کنید . نقاط ضعف رابطه می‌تواند تغییرات شرایط مالی و ورشکستگی، نازایی، مرگ یک عزیز و یا مواد مخدر و الکل باشد. سپس برای برداشتن موانع تلاش کنید تا بتوانند این بحران را پشت سر بگذارید. 

7.در خودتان بازنگری کنید

اینکه قضاوت کنید چه مقدار از ضعف رابط‌‌تان تقصیر شما است یا همسرتان سخت است. در رابطه‌ای که در آن خیانت رخ داده باید منصفانه رفتار کنیم و تنها فرد خیانتکار را مقصر ندانیم، بلکه باید نواقصی را در خود بیابیم که باعث بروز خیانت شده است. البته بسیاری از خیانت‌ها تنها به دلیل هوس های زودگذر رخ می‌دهد.

بازنگری

سوالات به وجود آمده در ذهن خود را بپرسید؟

گفتگو درباره اتفاق پیش آمده می‌تواند مثبت باشد و سبب برون ریزی اندوه و خشم شود. اگر بخواهید سوالات بوجود آمده در ذهنتان را بی پاسخ گذاشته و سرسری از آنها گذر کنید و درمورد آن صحبت نکنید این موضوع اوضاع را بدتر کرده و برقراری دوباره‌ی اعتماد را غیر ممکن خواهد ساخت. سعی کنید سوالات بوجود آمده در ذهن خود را از همسرتان بپرسید و از او بخواهید که صادقانه و بدون پنهان کاری به سوالات شما پاسخ دهد.

شروع رابطه جنسی بعد از خیانت زنان

بعد از برداشتن موانع در رابطه و بوجود آمدن امنیت نسبی، می‌توان رابطه جنسی را نیز آغاز کرد. رابطه جنسی در این زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فواید روابط جنسی برای همسران واضح است ولی ممکن است از رابطه جنسی پرهیز کنید و خود را با معشوق همسرتان مقایسه کرده و حس حقارت  پیدا کنید. برای ترمیم رابطه باید بتوانید نیازهای جنسی یکدیگر را به شیوه‌ای شایسته ارضا کنید.

 

فراموش نمی‌کنید

بهترین راه برای اینکه بذر محبت در قلب هم بکارید، بخشیدن یکدیگر است. ولی این به معنی فراموش کردن و بی‌تفاوتی نسبت به خیانت همسرتان و مثبت شدن یک دفعه حالتان نیست. شما هرگز ضربه روحی خیانت همسرتان را فراموش نمی‌کنید فقط اظهار پشیمانی همسرتان را می‌پذیرید و به او شانس دوباره می‌دهید.

در نهایت

چنانچه همسر خود را هنوز دوست داشته و راه ترمیم و بازسازی رابطه و زندگیتان را در پیش گرفته‌اید و بعد از خیانت برای ترمیم رابطه تلاش می‌کنید ولی نمی‌توانید ببخشید و گذشته فراموشتان نمی‌شود و یا دیگر نمی‌توانید اعتماد کنید. بهتر است مشاوره بگیرید و در مورد اینکه آیا طلاق بگیریم بهتر است یا نه؟ صحبت کنید.

 

تماس با همامشاور

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 2 - امتیاز میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما