به چه دلیل برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند؟

به چه دلیل برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند؟

یک رابطه جنسی موفق، زمانی صورت می‌پذیرد که چرخه طبیعی خود را به طور کامل طی کند. برای بسیاری از افراد، رسیدن به اوج لذت جنسی، از مهم‌ترین مراحل در سکس است. زیرا معتقدند هدف از برقرای رابطه جنسی، دست یابی به اوج لذت جنسی است. برای بیشتر مردان، اوج لذت جنسی همسرشان مهم است. زیرا برایشان رضایت‌بخش است. برای بیشتر مردان، ارگاسم همسرشان مهم است. در این میان، هستند زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند. اما دلیل آن چیست؟ دلایل روحی و برخی بیماری‌ها مانند دیابت در این موضوع نقش دارند.

بیشتر زنانی که نمی‌توانند در حین رابطه با همسرشان، به اوج لذت جنسی برسند و آن را تجربه کنند، خلاء‌های عاطفی و روحی بسیاری را در زندگی مشترک خود حس می کنند. بر همین اساس نسبت به سایرین آسیب‌پذیرتر نیز هستند. با آگاهی از اینکه واقعاً چرا برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند، می توان به مرور زمان این حالت را بر طرف کرد. داشتن اطلاعات کافی در این مورد، به ویژه برای آقایان مهم است. زیرا کمک می کند با بینش کافی، تا همسر خود را درک کرده و او را در راه بهبود همراهی کند.

چرا برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند؟

فرایند ارگاسم در زنان بسیار پیچیده تر از ارگاسم مردان است. زیرا به دلیل روحیۀ لطیف بسیاری از زنان، مشکلات جسمانی، روانی و عاطفی بر روی کیفیت رابطه زناشویی تأثیر می گذارد. کشف علت بروز اختلال آنورگاسمی در زنان به شکل ویژه‌ای در هموار شدن مسیر درمان کمک می کند. پس خوب دقت کنید تا کشف کنید در اثر کدام یک از این موارد، توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی را از دست داده‌اید.

1- بیماری های جسمی از علل به ارگاسم نرسیدن زنان

گاه دلیل به ارگاسم نرسیدن زنان، طیف گسترده‌ای از بیماری‌هاست. تغییرات جسمی و استفاده از برخی داروها نیز به طور مؤثری در بروز این حالت مؤثر است:

 1. دیابت، اسکلروز چندگانه و بیماری‌های عصبی مانند ام اس و پارکینسون.
 2. مسائل مربوط به زنان و زایمان مانند جراحی در بخش رحم.
 3. استفاده از داروهایی نظیر داروهای فشار خون، داروهای ضدّ روان‌پریشی، آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای ضدّ افسردگی.
 4. مصرف الکل و سیگار.
 5. افزایش سن که منجر به تغییر در آناتومی بدن، هورمون‌های جنسی، سیستم عصبی و گردش خون می شود.
 6. یائسگی با کاهش سطح هورمون استروژن همراه است. همین امر سبب می‌شود تا میل جنسی کم شود و برخی زنان در این سن به ارگاسم نرسند.

اختلال در ارگاسم زنان به دلیل بیماری و مصرف دارو

 

2- عوامل روحی و روانشناختی

یک رابطۀ جنسی موفق زمانی رخ می دهد که طرفین از آمادگی های روحی و شرایط روانی لازم برخودار باشند. واضح است که بروز اختلافات زناشویی و سایر اختلالات روحی، چرخه طبیعی سکس را معلول می سازد. عوامل روحی و روانی شامل موارد زیر است:

 1. مسائل اقتصادی، فشارها و استرس‌های مالی
 2. اختلالات روانی همچون اضطراب و افسردگی
 3. تجربۀ استفاده‌های جنسی و یا احساسی در گذشته
 4. ذهنیت های نادرست نسبت به روابط جنسی؛ طوری که فرد تصویر نادرستی از بدن خود دارد و یا از برقراری رابطه زناشویی احساس گناه می کند.
 5. ترس از حاملگی به خصوص در روابط فرا زناشویی
 6. خیانت، خشونت و عدم اعتماد به همسر
 7. ارتباطات عاطفی و احساسی ضعیف میان زوجین
 8. اختلافات و سوء تفاهم‌های حل نشده

چه عوامل روانشناختی مانع از به ارگاسم رسیدن زنان است؟

 

آیا اختلالات ارگاسم زنان درمان‌پذیر است؟

خوشبختانه بله! اما روش درمان برای همۀ زنان یکسان نیست. برنامه درمانی برای هر زن به دلایل بروز این اختلال بستگی دارد. به عبارت دیگر، دلیل به اوج نرسیدن لذت جنسی در هر زن ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، درمان آن نیز فرق خواهد داشت. اگر مشکلات روحی و روانشناختی موجب آرنوگاسمی شده‌اند، درمان های روانشناختی لازم است. در حالی که برای مشکلات جسمانی، تغییر در سبک زندگی و دارو درمانی مهم می‌باشد. بررسی و درمان سرد مزاجی زنان نیز در صورت وجود، بسیار کمک کننده است.

1- روان درمانی

بهترین و مؤثرترین روش برای بهبود اختلال ارگاسم، مراجعه به مشاور و متخصصین جنسی است. مشاوره جنسی به شما کمک می کند تا با حل اختلافات زناشویی و کاهش تنش های روحی نظیر افسردگی و اضطراب، به اختلال ارگاسم پایان دهید. متخصصین جنسی نیز مهارت‌های ارتباطی و تمرین‌های رفتاری لازم را برای رسیدن به اوج لذت جنسی به شما آموزش می‌دهند. پس اگر از سوء استفاده های جنسی گذشته رنج می‌برید، به شریک جنسی خود اعتماد ندارید و بد بین هستید و یا تکنیک‌های تمرکز بر لمس و احساس را بلد نیستید، بهتر است به مشاور مراجعه کنید.

بهبود اختلال ارگاسم زنان با روان درمانی چگونه است؟

 

2- دارو درمانی

اگر دلیل به ارگاسم نرسیدن برخی زنان، بیماری‌های زمینه‌ای باشد، دارو درمانی بهترین روش درمان خواهد بود. برای مثال، در زنان یائسه، استروژن درمانی مؤثر عمل می کند. توجه داشته باشید، استفاده از قرص‌های ساخته شده با ال آرژنین، اگرچه منجر به بهبود روابط جنسی می شود، اما مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیست. از این رو، توصیه می‌کنیم دارو درمانی را تحت نظر یک پزشک متخصص پیش ببرید. در این صورت، با آگاهی از عوارض جانبی این برنامۀ درمانی، از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری می گردد.

بهبود اختلال ارگاسم زنان با دارو درمانی چگونه است؟

 

3- تغییر در سبک زندگی به کمک شوهر

نقش مردان در بهبود ارگاسم زنان بسیار حیاتی است. چرا که بخش مهمی از چرخه طبیعی سکس، توسط شریک جنسی کامل می‌شود. پس اگر همسر شما از اختلال ارگاسم رنج می برد، کافیست به عنوان شوهر، چند راهکار ساده را یاد بگیرید و به کمک او بروید.

 • از احساسات او جویا شوید: باید بدانید ناتوانی در رسیدن به ارگاسم، تا چه حد برای او مهم است. ممکن است این موضوع سر نخ بسیاری از اختلافات زناشویی شما باشد. شاید هم هیچ اهمیتی نداشته باشد.
 • تکنیک‌های خود را تغییر دهید: اگر همسرتان از رابطه جنسی رضایت ندارد، لازم است پوزیشن و نحوه سکس شما تغییر کند. با شناخت صحیحی از آناتومی زنان، کمک کنید تا بیشتر تحریک شده و به اوج برسد. برای مثال، در مقابل آینه سکس کنید، از ویبراتور کمک بگیرید و یا حتی او را با آمیزش با دست به اوج لذت برسانید.
 • همسرتان را فراموش نکنید: ضروری است زمانی که خودتان ارضا می‌شوید، رابطه را تا زمانی که همسرتان نیز به اوج لذت برسد ادامه دهید.
 • یک مکان مناسب برای رابطه مهیا کنید: بهتر است مکانی را انتخاب کنید که حریم شخصی و امنیت خاطر همسرتان تأمین شود. اگر فرزند دارید باید در اتاق را قفل کنید. نور محیط را تامین کنید و آراسته و مرتب به رخت خواب بروید. فراموش نکنید که محرک‌های حواس پرتی را کاملاً از بین ببرید.
 • از همسرتان حمایت کنید: اختلال آرنوگاسمی به شدت در روح و روان زنان تأثیر می‌گذارد. همسر شما قادر نیست ارگاسم را تجربه کند و این موضوع دست خودش نیست. شما می‌توانید در نقش یک حامی، نا امیدی و دلزدگی او را برطرف کنید. پس به جای اینکه پرخاش کنید و او را مورد شماتت قرار دهید، به او امید دهید. این باعث می‌‍شود تا با تمرکز و تحریک بیشتر بتواند به ارگاسم برسد. لازم است راه‌های رسیدن به ارگاسم در زنان را بدانید.

مهربانی و توجه شوهر به زن برای بهبود اختلال ارگاسم در زنان

 

نتیجه گیری

شاید بتوان سکس را صمیمی‌ترین ارتباط میان زن و شوهر دانست. رسیدن به اوج لذت جنسی، این ارتباط صمیمی را غنی‌تر خواهد کرد. برای نیل به این مقصود، کافیست ترفندهای کارساز را به کار ببندید. اما اگر این راهکارها در شما مؤثر واقع نشد، لازم است تا اختلال آرنوگاسمی خود را به طور شخصی و ویژه درمان کنید. مشاوران متخصص هما مشاور در این زمینه یاری گر شما هستند. ناگفته نماند در این راه، حمایت قلبی و واقعی شوهر و درک او از شرایط، اساسی‌ترین درمان است!

 

تماس با مشاوران همامشاور

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 2 - امتیاز میانگین: 5]
Summary
به چه دلیل برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند؟
Article Name
به چه دلیل برخی زنان به ارگاسم نمی‌رسند؟
Description
برای بیشتر مردان، ارگاسم همسرشان مهم است. در این میان، هستند زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند. اما دلیل آن چیست؟ دلایل روحی و برخی بیماری‌ها مانند دیابت در این موضوع نقش دارند.
Author
Publisher Name
همامشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما