بهترین نحوه برخورد با خانواده شوهر چگونه است؟

بهترین نحوه برخورد با خانواده شوهر چگونه است؟

آشنایی با نحوه برخورد مناسب با خانواده شوهر و داشتن بهترین رفتار، می تواند شما را به عروسی ایده آل تبدیل کند. اگر می خواهید عروس رویایی خانواده همسرتان باشید، لازم است برخی مسائل را بپذیرید. شما دیگر مجرد نیستید. بنابراین، باید رفتارهای خود را بیش از پیش کنترل کرده و سنجیده شده عمل کنید. در بسیاری مواقع، رابطه با خانواده شوهر و طرز برخورد با مادر شوهر، آنچنان که در افکار عمومی سخت جلوه داده شده، نیست. متأسفانه این روابط به قدری در جامعه ایران بد جلوه داده شده است که بسیاری از عروس های جوان با دیدی بدبینانه قدم به خانواده همسر می گذارند. همین سبب به وجود آمدن سوء تفاهم و مشکلاتی در آینده می شود.

خوش رویی از بهترین روش های برخورد با خانواده شوهر

آنچه که معمولاً اولین لحظه ملاقات افراد با یکدیگر نمایان می شود، چهره افراد است. سعی کنید به عنوان عروس، با خانواده همسر، به ویژه بزرگان و بچه های خانواده خوش رو و خوش برخورد باشید. زمانی که به خانه آن‌ها می روید یا آن ها را دعوت می کنید، با روی گشوده، پذیرای آن ها باشید. خوش رو بودن با خانواده شوهر در دوران نامزدی و عقد نیز بسیار مهم است. زیرا این دوران زمانی است که شما شخصیت خود را به خانوده همسر نشان می‌دهید.

حوه برخورد با خانواده شوهر چگونه است؟

 

برای خانواده شوهر وقت بگذارید

با وقت گذاشتن برای خانواده شوهر، در واقع نشان می دهید که آن ها برای شما مهم هستند. احوالپرسی تلفنی، مسافرت با خانواده شوهر، دیدار از آن ها و دعوت آن ها به خانه خودتان، همگی به نوعی احترام و اختصاص وقت برای آن ها است. هر از گاهی با مادر شوهر، پدر شوهر، خواهر شوهر مکالمه تلفنی داشته باشید. زمانی که همسرتان سرکار است، گهگاه خودتان به تنهایی به دیدن آن ها بروید. سعی کنید در این زمان دست پر به خانه آن ها بروید؛ مثلاً میوه یا خوراکی که آن ها دوست دارند برایشان بخرید.

در اعیاد و مناسبت های، مختلف، به صورت تلفنی و یا در قالب پیامک تبریک بگویید. اگر برای تبریک روز پدر یا روز مادر، همواره ابتدا به دیدن پدر و مادر خودتان می‌روید، خوب است گاهی هم خانواده شوهر را در اولویت قرار دهید. به همسرتان بگویید این بار اولویت با خانواده تو! با این کار نزد همسرتان نیز عزیزتر خواهید شد. چنین رفتارهایی، از راههای افزایش صمیمیت بین زوجین است.

اجازه دهید شوهرتان با خانواده اش تنها باشد

زنان اغلب با افراد خانواده خود، به ویژه مادر، خواهر و پدرشان خلوت می کنند. معمولاً طبعیت و ذات مرد به گونه ای است که در مورد خلوت کردن زن با خانوداه خودش سخت گیری نمی کند و زن را از این کار برحذر نمی دارد. اما چنین حالتی در مورد بیشتر زنان بر عکس است. بیشتر زنان به این که شوهرشان گهگاه ساعاتی را با خانواده‌اش خلوت کند و تنها از آن‌ها دیدن کند، حساس هستند. حتی برخی زنان اجازه این کار را به شوهر خود نمی دهند. اغلب، بدبینی زن به شوهر، خانواده شوهر یا هر دو این‌ها، سبب چنین واکنشی می شود. بسیاری از خانم‌ها، این رفتار را سیاست زنانه در مقابل خانواده شوهر می‌دانند! سیاستی غلط که در بسیاری از موارد اشتباه است!

نحوه برخورد با خانواده شوهر چه می باشد؟

 

تربیت فرزند برای بهترین نحوه برخورد

فرزندتان را طوری تربیت کنید که بهترین برخورد را با خانواده داشته باشند. اغلب دیده می‌شود که تربیت مادر به نحوی است که فرزندش را به سمت خانواده و پدر و مادر خود گرایش می دهد. این نحوۀ تربیت غلط است. به ویژه اگر فرزند شما دختر باشد، همین شیوه را در زندگی آینده اش به کار می برد و ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. بنابراین، حتی اگر شما به عنوان عروس با خانواده همسرتان مشکلی دارید، نباید فکر فرزندتان را درگیر این مشکلات کنید و او را و خانواده پدری اش دور کنید.

تربیت فرزند برای بهترین نحوه برخورد با خانواده پدری

 

احترام به خانواده شوهر

البته همه مواردی که در بالا ذکر شد، به نوعی احترام به خانواده شوهر است. گذشته از این موارد، مشورت و نظر سنجی از خانواده همسر نیز به نوعی احترام محسوب می شود. اگر خانواده شوهرتان از آن دسته خانواده های دخالت کننده مخرب نباشند، از بزرگان خانوده مشورت بگیرید. در این میان پدر و مادر همسر در اولویت قرار دارند. مشورت با خواهر یا برادر بزرگ تر و عاقل نیز خوب است و به نوعی، احترام به نظر آن هاست.

خودت را جای مخاطب بگذار!

نه تنها به عنوان عروس، بلکه با هر عنوانی که باشیم، بهتر است گاهی خود را جای مخاطب بگذاریم! آیا رفتار و صحبت های افراد خانواده شوهر همواره اشتباه و از روی آزار دادن است؟! آیا اگر شما به عنوان عروس، سهواً یا عمداً اشتباهی مرتکب می شوید و مثلاً مادر شوهر بخواهد اشتباه را تکرار نکنید، کار بدی کرده؟ اگر مادر خودتان اشتباه شما را گوش زد کند چه می کنید؟ صد البته آن را به دل نمی گیرید و بعضاً آن را کینه نمی کنید. این که خود را جای مخاطب بگذاریم و واقع نگر باشیم، باعث می شود فکر و روانی آرام داشته باشیم. همچنین راهی است برای ایجاد صمیمت در خانواده.

واقع بینی و عدالت گرایی سبب می شود نحوه برخورد با خانواده شوهر بهبود پیدا کند. همچنین سبب ایجاد صمیمیت در خانواده می شود. آنچه که از همه مهمتر است، فکر و روانی آسوده و آرام است که نحوه صحیح به شما هدیه می دهد! به یاد داشته باشید که اگر در قدم اول، طرز برخورد با مادر شوهر و پدر شوهر خوب باشد، تأثیر زیادی بر دیگر اعضای خانوده دارد. به ویژه اگر افراد خانواده از پدر و مادرشان حرف شنوی داشته باشند.

 

 

تماس با مشاوران هما مشاور

 

 

 

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 1 - امتیاز میانگین: 5]
Summary
بهترین نحوه برخورد با خانواده شوهر چگونه است؟
Article Name
بهترین نحوه برخورد با خانواده شوهر چگونه است؟
Description
آگاهی از نحوه برخورد با خانواده شوهر و مادر شوهر، به عنوان یک سیاست زنانه لازم است. بدبین نباشید. برای خانوده شوهر وقت بگذارید و اجازه دهید شوهرتان با خانواده اش خلوت کند.
Author
Publisher Name
هما مشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما