میتونم کمکتون کنم؟

برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی چه کنیم؟

برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی چه کنیم؟

همانطور که می‌دانید، خیانت تمام ابعاد زندگی مشترک را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از این رو بسیار حائز اهمیت است که زوجین مهارت‌های لازم را جهت پیشگیری از وقوع خیانت های زناشویی را بشناسند. چرا که آسیب‌های ناشی از آن بسیار جدی و عمیق هستند و به سختی درمان می شوند. با چند راهکار ساده می‌توان از وقوع این معضل پیشگیری نمود.

راهکارهایی برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی

1- با نقطه نظرهای خود به توافق برسید

بهتر است در ابتدای مسیر زندگی مشترک، زوجین تعابیر خود را نسبت به خیانت های زناشویی بیان کنند. چرا که ممکن است تعریف این واژه برای هر فرد به نوعی متفاوت باشد. ممکن است یکی از زوجین بدون اینکه متوجه باشد رفتار او با همکاراناش از دید همسرش خیانت اتلاق می شود، مرتکب اشتباه شود. بنابراین، توصیه می شود در هر موقعیتی از زندگی که قرار دارید، درباره خیانت، ابعاد آن و خط قرمزهای خود، با همسرتان به یک تعریف مشترک و واحد برسید.

همچنین بد نیست درباره اهمیت تعهد و تأثیر مثبت وفاداری بر زندگی مشترک صحبت کنید. صحبت کردن پیرامون نکات مثبت زندگی منجر می شود تا زوجین بر بخش حیوانی مغز خود مسلط شده و امیال ناپسند را کنار بزنند.

راههای پیشگیری از خیانت های زناشویی

 

به کیفیت رابطه خود اهمیت دهید

به طور خاص یکی از علل و عوامل خیانت زناشویی، کمرنگ بودن رابطه عاطفی زوجین است. اگر از تب و تاب روز های اول ازدواج خارج شده اید و دیگر کشش قبلی را به رابطه زناشویی خود ندارید، توصیه می کنیم در جزئیات و ابعاد مختلف رابطه خود بازنگری کنید. داشتن یک رابطه عاطفی مستحکم و پایدار، بهترین راه جهت پیشگیری از خیانت های زناشویی است. کافیست صادقانه نقاط ضعف و قوت رابطه خود را کشف کنید و نسبت به برطرف نمودن ضعف ها و تقویت تعهدات اقدام کنید.

2- نقاط مشترک رابطه را افزایش دهید

بسیار حائز اهمیت است که زوجین نقاط و فعالیت های مشترک داشته باشند. در این حالت رابطه آنها قوی تر شده و زمان بیشتری را برای کنار هم بودن صرف می کنند. می توانید این کار را با دیدن یک فیلم خوب و یا شرکت در کلاس های تقویت مهارت های زندگی شروع کنید.

برای پیشگیری از خیانت زناشویی نقاط مشترک رابطه را افزایش دهید

 

3- نزدیک شدن به حریم امن یکدیگر، راهی برای پیشگیری از خیانت زناشویی

اگر تصور می کنید می بایست همسرتان را به حال خود رها کنید تا به حریم خصوصی او احترام بگذارید، سخت در اشتباهید. افرادی که رازهای مگوی بسیار دارند و تفکرات مخفی بیشتری را در ذهن خود می پرورانند، بیشتر مرتکب خیانت می شوند. علاج و درمان خیانت های زناشویی، نزدیک شدن به حاشیه امن فرد مقابل است. طوریکه او احساس کند بدون آنکه قضاوت شود و یا مورد ترحم قرار گیرد، با شما درد و دل می کند.

درک متقابل، نکتۀ دیگری است که می‌بایست برای پیشگیری خیانت زناشویی به آن توجه کنید. اگر هیچ گاه خود را جای او نمی گذارید و همسرتان را با عقاید و احساسات خودش نمی سنجید، نوعی خلاء عاطفی و روحی برای او ایجاد می کنید. با چنین شرایطی، او را بیشتر به سمت خیانت های عاطفی و جنسی سوق خواهید داد.

افزایش کیفیت رابطه زناشویی

 

4- خودتان وارد عمل شوید!

زمانی که حس می کنید همسرتان به شخص دیگری توجه می کند، به جای حسادت، قضاوت و قهر، سعی کنید یک بار برای همیشه به این ماجرا خاتمه دهید. خشم و قهر شما ممکن است برای کوتاه مدت تأثیر گذار باشد، اما در ادامه برای همسرتان عادی می شود. یکی از عواملی که زندگی زناشویی شما را از ورود افراد دیگر مصون می دارد، اخلاق و خلقیات شماست. همسر شما می‌بایست دلایل مثبت و منطقی برای وفاداری به زندگی مشترک داشته باشد. شما با تقویت نکات مثبت خود و برطرف نمودن مشکلات زناشویی، می توانید رقیب را از میدان به در کنید.

5- از یک مشاور کمک بگیرید

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین راه های پیشگیری از خیانت زناشویی، معاشرت و تعامل با یک روانشناس است. بهتر است قبل از این که کار به جاهای باریک بکشد، مسیر درست رفتار با همسرتان را از یک مشاوره زبده یاد بگیرید. مطمئن باشید گره بسیاری از مشکلات زناشویی شما به دست یک روانشناس با تجربه حل می شود. از آنجا که مشاور، تجربۀ بیشتری در حوزۀ خیانت‌های زناشویی دارد، بهتر و دقیق‌تر از دوستان و یا خانواده، شما را راهنمایی خواهد کرد. در این میان، می‌توانید از راهنمایی‌های هما مشاور نیز بهره ببرید.

پیشگیری از خیانت‌های زناشویی؛ صحبت با مشاور

 

 

تماس با مشاوران هما مشاور

به این مقاله چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 - امتیاز میانگین: 0]
Summary
برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی چه کنیم؟
Article Name
برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی چه کنیم؟
Description
برای پیشگیری از خیانت‌های زناشویی، می توانید راهکارهای مختلفی به کار گیرید. لازم است همسرتان را با خط قرمزهای خود و محدوده های رفتاری با جنس مخالف آشنا کنید.
Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما