با افسردگی بعد از خیانت چه کنیم؟

با افسردگی بعد از خیانت چه کنیم؟

زمانی که افراد با خیانت همسر خود رو به رو می شوند، بسیار اندوهگین شده و دچار افسردگی می شوند. در این هنگام اطرافیان شخص به او توصیه می کنند که از این حالت خارج شده و به زندگی عادی خود بازگردد. اما، این اتفاق برای او دشوار بوده و نمی تواند به راحتی از این حال خارج شود. آزاد کردن احساسات، درس گرفتن از خیانت و سایر موارد، به افسردگی بعد از خیانت کمک می کنند. ما در این مقاله سعی داریم برای مقابله با افسردگی پس از خیانت و بر طرف کردن افسردگی در این دوره، راهکار هایی را برای شما ارائه دهیم.

مراحل افسردگی بعد از خیانت

این مراحل غم و اندوه پس از خیانت وقتی متداول است که کسی خیانت را تجربه کرده باشد. بعد از اینکه خیانت همسرتان را کشف کردید، پس از خیانت چهار مرحله غم وجود دارد:

در شوک بودن و انکار کردن آن

اول، شما واقعیت ها را انکار خواهید کرد، بیشتر به این دلیل که در شوک هستید. شما مدام به خود می گویید آنچه برای شما اتفاق افتاده است، به سادگی امکان پذیر نیست.

احساس گناه و عصبانیت

می توانید به دلیل خیانت همسرتان، احساس گناه کنید و همزمان از هر دو آن ها عصبانی باشید. بعد از خیانت در درون شما خشم زیادی ایجاد خواهد شد. همچنین، ممکن است از خود عصبانی باشید.

سومین مرحله از افسردگی بعد از خیانت، کینه توزی است

مرحله بعدی در مورد پناه دادن به این عصبانیت در اعماق شماست، تا زمانی که کینه خالصی را احساس کنید. همچنین ممکن است به افراد اطراف خود، به ویژه کسانی که به شما نزدیک هستند، تند برخورد کنید.

تأمل و افسردگی

سرانجام به مرحله تأمل و افسردگی می رسیم. در این مرحله است که شما با آنچه اتفاق افتاده است کنار می آیید و ممکن است واکنش های احساسی نسبت به درک آن داشته باشید. در این مرحله، ممکن است پس از خیانت دچار افسردگی شوید.

مراحل افسردگی بعد از خیانت

روش های مختلف برطرف کردن افسردگی بعد از خیانت

برای برطرف کردن افسردگی پس از خیانت، روش هایی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

بگذارید احساسات بیرون بیایند

ابتدا، شما واقعیت ها را انکار خواهید کرد. در این زمان، ممکن است احساس کنید که می توانید به زندگی عادی خود باز کردید و شروع به بهبودی کنید. اما سپس تحقق های ناگهانی ممکن است این باور را متزلزل کند. شناخته شده است که این دوره غم و اندوه زیادی را به همراه دارد و این برای این مرحله طبیعی است. خود را به خاطر احساس ناراحتی یا غمگین بودن، سرزنش نکنید.

ناراحت بودن اشکالی ندارد؛ برای بهبودی، به هر حال دیر یا زود همه احساسات باید بیرون بیایند. این دوره ای است که باید کمی برای خودتان وقت بگذارید و بفهمید چگونه می توانید از پس فردی که به شما خیانت می کند، عبور کنید. توصیه های خوب دوستان یا خانواده ممکن است خوب به نظر برسد، اما ممکن است مفید نباشد. این شما هستید که باید این مرحله را پشت سر بگذارید.

بر غلبه بر احساس پوچی تمرکز کنید

این مرحله با احساس ناامیدی یا پوچی همراه است و احساس گم شدن خواهید کرد. در حقیقت ، شما به نوعی عزیز خود را از دست داده اید. ممکن است احساس کنید فرد خاصی که در زندگی خود داشتید، شخصی که با او صمیمیت، احساسات شخصی داشتید، برای همیشه از بین رفته است. برخی از افراد احساس تنهایی می کنید و این حس را بیشتر در خانه احساس می کنید.

ممکن است اکنون احساس کنید دیگر نیازی به دیدن دوستان یا خانواده ندارید، به یاد داشته باشید که منظور آن ها خوب است. اما شنیدن سخن هایی همچون:« وقت آن رسیده است که زندگی خود را ادامه دهید» شما را اذیت می کند. آن ها به سادگی آنچه شما بوده اید را تجربه نکرده اند. اگر آن ها چنین تجربه ای داشته باشند، این یک تجربه متفاوت برای همه است. همه تاکتیک های مختلف مقابله ای و روش های مختلفی برای مقابله با از دست دادن دارند.

در بعضی موارد، بهتر است احساساتی را که دارید تجربه کنید و پس از پایان رابطه، مرحله غم و افسردگی را پشت سر بگذارید. بر غلبه بر این احساس پوچی تمرکز کنید اما آن ها را برای شروع روند بهبودی انکار نکنید. بنابراین آن ها می توانند از بدن شما خارج شوند و شما می توانید پیشرفت کنید و این مراحل از زندگی را پشت سر بگذارید.

 

آن را به یک درس تبدیل کنید.

 بعضی اوقات همسران پس از رابطه آشتی می کنند ، اما این احساس از بین رفته است. ممکن است ازدواج شما دوباره مثل سابق نباشد. این اگر چیز خوبی باشد به خود شما بستگی دارد. اگر شما و همسرتان تمایل دارید، می توانید تجربه منفی خیانت را به یک درس بسیار ارزشمند تبدیل کنید. هر تجربه می تواند در مورد چگونگی کارکرد دنیا و ارزش گذاری شما چیزی به شما یاد دهد. تعداد زیادی از زوجین وجود داشته اند که پس از رابطه یکی از آن ها صمیمی تر و قوی تر شده اند. هر از گاهی آسیب خواهد دید و سخت خواهد بود، اما هر دوی شما می توانید از پس این کار برآیید و از همیشه قوی تر شوید.

اگر بعد از خیانت اشکال شدیدی از غم و افسردگی را تجربه می کنید که بر توانایی شما در عملکرد زندگی تأثیر می گذارد، ممکن است نیاز به یک مشاور داشته باشید. مشاوران نحوه برخورد با خیانت مرد، در برابر خیانت مردان و خیانت زنان چه کاری انجام داد، بعد از خیانت چگونه رفتار کنیم، را آموزش می دهند.  همچنین، یک درمانگر معتمد می تواند به شما در پردازش درد یک ماجرا کمک کند. مشاوران ما در هما مشاور، راهی برای کنار آمدن با احساسات پیدا می کنند که می توانند به شما در ادامه زندگی کمک کنند.

1 دیدگاه

  • blank

    سلیم, ۱۴۰۰-۰۸-۲۲ @ ۳:۰۶ ب.ظ پاسخ

    بعد از خیانت و برملا شدنش آدم تازه میفهمه چیکارکرده، از این جا مونده و از اون جا روندس باید تنها باشه بفهمه چه غلطی کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما